Benedikte

Allikas: Vikipeedia
Benedikte (2013).

Benedikte Astrid Ingeborg Ingrid (sündinud 29. aprillil 1944 Kopenhaagenis) on Taani printsess ja Sayn-Wittgenstein-Berleburgi vürstinna. Benedikte on Taani kuninga Frederik IX ja tema abikaasa, kuninganna Ingridi teine tütar. Ta on praeguse Taani kuninganna Margrethe II noorem õde.

Tema ristivanemad olid Taani kuningas Christian X, Taani prints Gustav, Rootsi kuningas Gustav VI Adolf, Rootsi prints Sigvard (krahv Sigvard Bernadotte), Sir Alexander Ramsay, Taani kuninganna Alexandrine, Suurbritannia kuninganna Elizabeth, Taani printsessid Caroline-Mathilde ja Margrethe ning Rootsi printsess Ingeborg.

Abielu ja lapsed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Benedikte abiellus 3. veebruaril 1968 Fredensborgi palee kabelis Sayn-Wittgenstein-Berleburgi vürsti Richardiga (sündinud 29. oktoobril 1934).

Frederik IX otsustas, et abielust sündivatele lastele jääb õigus Taani troonile, kui nad kasvavad üles Taanis. Kuna aga seda tingimust ei täidetud, jäid sellest õigusest ilma.

Benediktel ja Richardil on kolm last:

Huvialad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Printsess huvitub nii Taani kui ka rahvusvaheliste skaudiorganisatsioonide tegevusest ning kui ta oli laps, loodi tema jaoks spetsiaalne skautide rühm. Praegu on ta mitmete skaudirühmituste liige ning tegutseb pigem organisatoorsel poolel.

Printsess Benedikte on tihedalt seotud skautlusega nii Taanis kui ka välismaal. Ta on Pigespejdernes fællesrådi (Taani Gaidide Ühendkomitee) esinaine ning De grønne pigespejdere (Taani Rohelised Gaidid) ja Det Danske Spejdekorpsi (Taani Gaidide ja Skautide Ühendus) eestseisja. Lisaks on ta Olave Baden Powell Society (OB-PS) patroon.

Sugupuu[muuda | redigeeri lähteteksti]


Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]