Erinevus lehekülje "Londoni suur tulekahju" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P
 
Pagaritöökojast alguse saanud tulekahju hävitas suure osa linnast, sealhulgas [[Saint Pauli katedraal]]i, umbes 13 200 maja ja 87 [[Kirik (pühakoda)|kirik]]ut.
 
Tulekahju hävitas [[Londoni City of London]]i keskaegsed osad Rooma müüride sees, kuid ei ulatunud [[Westminster]]i aristokraatlikku ossa (tänapäeval [[West End]]) ega äärelinna aguliteni. Tuli hävitas 13 200 maja. Hinnanguliselt kaotas tulekahju tõttu oma kodu 70 000 elanikku linna 80 000 elanikust. Hukkunute arv pole teada, kuid hinnanguliselt on see üsna väike. Põleng sai alguse Thomas Farrineri pagaritöökojas Pudding Lane'is pärast pühapäeva, 2. septembri südaööd ja levis kiiresti.
 
Algul tundus tulekahju piirduvat mõne lähedal asuva majaga. Kuid inimestele sai selgeks, et tuul surub tule lähedal asuvatesse hoonetesse, siis pidid nad äratama toonase linnapea Thomas Bloodworth, kellelt vajati hoonete lammutamiseks luba. Bloodworth ei soovinud hooneid lammutada ilma omanike nõusolekuta, kinnitades, et need on tulekahju eest ohutud.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü