Camtasia Studio

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Camtasia Studio[1][2] ja Camtasia for Mac[3][4] on videotöötlus- ja videosalvestusprogrammid, mille tootja on TechSmith. Nende arvutiprogrammide abil saab salvestada arvutiekraanil tehtavaid toiminguid. Salvestatava osa suurust ekraanil saab ise valida ning salvestada on võimalik heliga ja ilma.

Salvestust on võimalik igal ajal peatada kiirklahviga, siis jääb salvestiseks seni filmitu. Videomontaaži käigus saab lisada igale hiireklõpsule heliefekte või tõmmata kursorile tähelepanu sellele värvilise tausta lisamisega.

Pärast filmimist[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast filmimist on kasutajal võimalik videot monteerida ja lisada ka varem tehtud videoklippe. Samuti saab lisada ka heliefekte või muusikat ning määrata eri helid üksteise peale. Kuna Camtasia lubab samal ajal salvestada videot ja heli, saab soovi korral video filmimise ajal ka juttu või pealeloetavat teksti salvestada. Samas võib video ja helisalvestise varem eraldi valmis teha ning hiljem kokku monteerida.

Salvestamine[muuda | muuda lähteteksti]

Camtasia Studio toetab eri videofailivorminguid (nt MP4, WMV jne), mida kasutatakse programmi enda failivormingus (Camtasia format) video monteerimisel. Selles vormingus faile saab lugeda ainult Camtasia programmiga, eelisena lubatakse selle kiiremat laadimisaega, seda ka pikemate videolõikude korral. Camtasiaga tehtud videod saab teisendada levinud vormingus videofailideks, näiteks MPEG-4, mis võimaldab Camtasiaga tehtud videoid lugeda ka neis arvutites, kus pole Camtasia programmi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Camtasia Studio, Version History. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  2. Camtasia Studio, System Requirements. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  3. Camtasia for Mac, System Requirements. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  4. Camtasia for Mac, Version History. TechSmith Corporation, 15.12.2013.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]