Uncharted 2: Among Thieves

Allikas: Vikipeedia
Uncharted 2: Among Thieves
Arendaja(d) Naughty Dog
Levitaja(d) Sony Computer Entertainment
Mootor Naughty Dog 2.0, Havok
Platvorm(id) PlayStation 3,
Väljalaskeajad Põhja-Ameerikas 13. oktoober 2009, Euroopas 16. oktoober 2009
Žanr põnevus-seiklus
Meedia Blu-ray Disc
Sisendseaded Mängupult

"Uncharted 2: Among Thieves" on 2009. aasta oktoobris müügile ilmunud arvutimäng, mis on 2007. aasta mängu "Uncharted: Drakes Fortune" järg.

PlayStation 3 eksklusiiv mäng, zanriks põnevus-seiklus teos, mille loojaks on Naughty Dog ja levitajaks Sony Computer Entertainment.

Sisu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Among Thieves võtab järje üles peaaegu kaks aastat peale seda kui leidsid aset Drakes Fortune sündmused. Nathan "Nate" Drakei (hääleandja Nolan North) uus seiklus keerleb lahendamata ajaloolise müstika ümber, seotud Marco Polo reisiga mis leidis aset 1292.aaastal. Marco Polo seilas 14. laevaga ja üle 600 reisijaga ning meeskonna liikmetega kuid kui ta jõudis oma sihtmärki poolteist aastat hiljem, oli alles ainult üks laev, ja ainult 18 reisijat elus. Vaatamata sellele, et Marco Polo kirjeldas oma reisi minuti täpsusega, ei avaldanud ta eales mis juhtus kadunuks jäänud laevadega.

Lugu algab haavatud Nate-ga, kes ärkab rongis, mis ripub kalju serva äärel. Läbi meenutuste, avaldatakse, et Harry Flynn ja tema tüdruksõber Chloe Frazer (Claudia Black)-Natei vana kallim, pakkusid talle tööd, nimelt, varastada Istanbuli muuseumist Mongoolia õlilamp, Nate nõustub teadmisega, et lamp annab vastuseid sellele, mis juhtus Marco Polo laevastikuga. Flynn ja Drake omandavadki lambi, mis sisaldab kaarti, viimane osutab sellele, et kadunud laevastik transportis Shambhala-st "Cintamani Kivi" just enne seda kui ta uhuti tsunaami poolt Borneo kaldale. Flynn, kes selle kaardi endale sai, teeb Drakei-le tünga, niimoodi, et viimane arreteeritakse ja vangistatakse kolmeks kuuks, siiski lõpuks tema sõber Victor "Goddamn" Sullivan ja Chloe ta vabastavad.

Jälitades Flynn-i ja tema ülemust- Serbia sõjakriminal Zoran Lazarevic-i Borneosse, avastab kolmik, et kadunud laevastik eales ei omandanudki Cintamani kivi. Avastades haua, mis sisaldab Polo reisjate laipu ja samuti ka kuldset Tiibeti pistoda ja Polo kirja, milles seisneb, et järjekordne vihje on Pokhara templis, Nepalis. Sullivan küll loobub, sellegi poolest Nate ja Chloe suunudvad Nepali, teel templisse, paar kohtab Elena Fisherit (Emily Rose) ja tema kaamerameest Jeffi, kes jälitavad Lazarevici leidmaks head lugu. põgenedes Lazarević käsilaste eest, nelik jõuab templisse kus avastavad, et kivi asukohaks on Himaalaja.

Grupp langeb varitsuse alla, Jeff saab haavata, põgenedes haavatud Jeffiga, Chloe ähvardab Nate ja Elenat relvaga, samalajal, mil Flynn ja Lazarevic välja ilmuvad. Nate on sunnitud loovutama pistoa Lazarevicile, viimane tapab Jeffi, Nate ja Elena jõuavad põgeneda, varastavad dziibi ja sõidavad rongile järgi, Nate, kes sooritab meeleheitliku hüppe pääseb rongile ja leiab chloe, viimane aga keeldub lahkuma koos temaga, ilmub Flynn, kes tulisab Nate kõhtu. ilma igasugu väljapääsuta, tulistab Nate propaani paake, tappes Flynni mehed,plahvatuse tõttu aga kihutab ta ise pooliku rongiga kalju ääre poole.

Mäng võtab nüüd järje üles kus pooleli jäi, Nate põgeneb surmatoovast rongist, ja komberdab haavatuna läbi lume tormi, kuni langedes meelemärkuseta maha. Ta ärkab üles Tiibeti linnas, kus ta taaskohtub Elenaga, ja tutvub 90. aastase saksalasega nimega Karl Schäfer. Schäfer pajatab Natile, et pistoda, on võtmeks leidmaks Shambala, aga Nate-l on hoopis loobumis mõtted peas, Schäfer veenab siiski Drake ja saadab tema ja küla kohaliku Tenzini leidmaks oma 70. aastat tagasi sooritatud ekspeditsiooni jäänuseid. Nate ja Tenzin avastavad, et Schäfer's mehed olid SS liikmed ja ta oli nad tapnud, et kaitsta Maailma kivi väe eest. Nate ja Elena järgnevad röövitud Schäferile, jälitades Lazarevici mahajäetud kloostrisse. Nad leiavad surmavalt haavatud Schäferi, kes jutustab, et Nate peab Cintamani kivi hävitama...

Arendus[muuda | redigeeri lähteteksti]

2009. aasta E3el (Electronic Entertainment Expo)- tutvustavad mängu tegijad kuidas hääleandjad liikumis sensorite abil teevad mängu tarbeks mingit stseeni, selleks kannavad nad spetsiaalset disainitud ülikondasid.

Naughty Dog tahtis saavutada maksimumi Cell protsessori SPU-st, nende kasutatavus oli esimese mängu korral vaid 30%, tulemusena on mängul palju realistlikum animatsioon.

Uncharted 2 kasutab Naughty Dogi mängu mootorit Game Engine 2.0, uuendatud ja optimiseeritud versioon esimesest mootorist.

26. Augustil, 2009, teatati, et Uncharted 2 kasutab kuskil 90% Cell protsessorist ja kasutab ka ühepoolsest Blu-ray kettalt 25GB mälumahtu. Samas intervjuus küsiti kas see mäng võiks joosta Xbox 360 peal, millele tuli vastus: ei eales!, sestap, et DVD formaat paneb limitatsioonid peale.

Kriitikute Hinnangust[muuda | redigeeri lähteteksti]

Uncharted 2 sai ülemaailmselt GameRankingu punktides kokku 96.22% ja GameStats leheküljel 9.6/10. Mäng sai ka Metacriticu punktides kokku 96/100. Saavutades sellega 2009. aasta kõige kõrgemini hinnatud mängu staatuse

Esimeseks väljandeks, kes esitles Uncharted 2 revüüd, oli prantsuse PSM3 ajakiri. Nimetades mängu kui "Pikka, visuaalselt jalustrabavaks, sügavamõttelist ja plahvatuslikuks, Uncharted 2 kombineerib videomängu kõige kvalitseetseimaid elemente. On saavutatud uus verstapost videomänguajaloos" Ajakiri andis punktideks oma esimese 21/20.

Teine hinnang tuli PlayStation: The Official Magazine poolt, mis andis mängule perfektse punkti. Oma hinnangus nad ütlevad: "Unustage Aasta parim mäng. See on üks parimaid mänge eales tehtud". Inglismaa versioon sellest ajakirjast andis samuti täis punktid. IGN andis 9.5/10, öeldes, "Uncharted 2 ei ole perfektne aga ta on lähemal kui ükskõik milline teine mäng". Gamesradar andis 10/10, öeldes: "Lihtsalt sõnastades, Uncharted 2 on põhjus omada Ps3e" G4 andis 5/5, kriitik Adam Sessler märkis, et: "Uncharted2 puhul on tegemist parima üksikmänguosaga mida ma olen eales kogenud". 1up.com andis A+, kommenteerides mängu kõrgkvaliteetset muuskiat ja heli ja Eurogamer andis 10/10 nimetades: "Tähelepanu, mis pandud detailidesse on võrdlusest väljaspool" PSX Extreme ütles: "See on küsimatagi parim mäng mida see zanr on ületükiaja näinud."

Auhinnad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Spike Video Game Awardsil sai Uncharted 2 rekordilise 8 nominatsiooni, saavutades ka Aasta parima mängu auhinna (Game Of the Year).