The Sims

Allikas: Vikipeedia
Ambox outdated serious.svg See artikkel vajab ajakohastamist.
Palun ajakohasta selle artikli sisu ning pärast ajakohastamist eemalda see märkus.

The Sims on elu simuleeriv strateegiamäng, mille töötas välja Maxis ning avaldas Electronic Arts. Mängu arendustööd juhtis mängudisainer Will Wright, kes on tuntud ka SimCity arendajana. Mäng simuleerib ühe või mitme tegelase ("Sims") igapäevaseid tegevusi eeslinna majapidamises SimCity lähedal.

Mäng tuli müüki veebruaris 2000 ning oli pikka aega mängude edetabelite tipus. Aastatel 2000 ja 2001 oli see enimmüüdud mäng. The Sims on tõlgitud 16 keelde, sellele on avaldatud 7 täienduspaketti, samuti on mängust tehtud telekamänguversioone ja veebipõhine versioon.

The Simsile on järgnenud terve mänguseeria, millesse kuuluvaid mänge oli 2009. aasta märtsiks Electronic Artsi andmeil müüdud enam kui 100 miljonit koopiat. Seeria tuntuimad liikmed on The Sims 2 ja The Sims 3.

Mängu sisu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mängija juhib enda loodud tegelase või perekonna elu, valides nende karjääri, sõbrad, meelelahutused, oskused jms. Selle käigus ehitatakse, täiustatakse ja sisustatakse ka tegelaste maja. Mängu käigus tuleb rahuldada tegelaste tujusid ja vajadusi, arendada nende oskusi, luua ja arendada inimsuhteid ja teenida raha.

The Simsis on kolm põhirežiimi: elu-, ostu- ja ehitusrežiim. Elurežiimilt saab igal hetkel minna kahte teise, kus võib maja kujundada või ümber ehitada. Lisaks lubab kaamerarežiim teha pilte perealbumi jaoks ning valikurežiim mängu salvestada, vaadata naabruskonda, mängu seadistada või sellest väljuda.