Shane Dawson

Allikas: Vikipeedia
Shane Dawson
Shane Dawson.jpg
Sünniaeg 19. juuli 1988
Sünnikoht Long Beach, California, USA
Tegevusala YouTube'i koomik
Aktiivne 2008 -

Shane Dawson (õieti Shane Lee Yaw; sündinud 19. juulil 1988) on tuntud YouTube'i koomik ja näitleja. Tema karjäär algas juba keskkoolis, kui tema ja mõned sõbrad hakkasid õpetajatele kodutööde asemel videosid andma. Tema esimesed YouTube'i videod olid kodused ülesanded. Tema esimene tõeline video tuli välja 25. juunil, 2008.

Eraelu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Dawson elab Hollywoodis, Los Angeleses. Dawson on oma videos rääkinud nii oma noorpõlve ülekaalulisusest ja sellega kaasnenud koolivägivallast kui ka sellest, kuidas alkohoolikust isa teda peksis ja lõpuks pere maha jättis.

Tal on neli koera - Corny, Miley, Charlie ja Chocolate ning kaks kassi - Muffins ja Snoop. Shane töötas kunagi Jenny Craigi firmas koos oma ema ja vennaga, kuid kui firma nägi tööl filmitud postitantsu videot, mille Shane YouTube'i postitas, ta vallandati. Samuti lasti lahti tema ema, vend ja veel 6 töötajat.

YouTube'i kanalid ja saated[muuda | redigeeri lähteteksti]

Dawsonil on kolm YouTube'i kanalit - ShaneDawsonTV, ShaneDawsonTV2 ja Shane.

  • ShaneDawsonTV - Igal reedel laeb ta üles ühe video. 2010. aasta septembris alustas ta uut videoseriaali Shane and Friends ("Shane ja sõbrad"), kus iga tegelane annab elutarkusi ja nõu, kuid enam see videoseriaal ei käi
  • ShaneDawsonTV2 - Igal esmaspäeval ilmub uus video Ask Shane ("Küsi Shane'ilt"), kus Dawson vastab oma vaatajate poolt esitatud küsimustele. Samale kanalile lisab ta ka kaadritaguseid ja muid videosid.
  • Shane - 2010. aasta maikuus alustas Shane oma kolmandat kanalit, kuhu lisab iPhone'iga filmitud töötlemata videosid oma igapäevaelust.

2011. aasta aprilli seisuga on Shane'i YouTube'i kanal läbi aegade järgijate arvult kolmandal kohal.

Youtube'i tegelased ja koostööd[muuda | redigeeri lähteteksti]

Dawson on teinud koostööd mitmete YouTube'i kasutajatega, näiteks Take180, BrittanyLouiseTaylor, TheFineBros, JoeNationTV ja ijustine.

Mitmed Dawson'i tegelased põhinevad vähemal või rohkemal määral reaalsetel inimestel, samuti on ta kehastanud Miley Cyrust, Sarah Palin'it, ja Paris Hiltonit.

Tema tegelased on: Shanaynay (getotüdruk), Nerd Ned (nohik, kes tahab tüdrukutele meeldida), S-Deezy (räppar), Shane's mom (ei põhine Shane'i emal) ja Aunt Hilda (väljamõeldud tädi, põhineb ühel juudi proual).

Tema venna, Jaredi kanal on GoolGuyWithGlasses. Nad on postitanud ka ühe video, kus Shane mängis Shanaynay't ja tema vend Jerquan'i.

Auhinnad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Kategooria Auhind Tulemus
2010 Parim video blogija Streamy Auhinnad Võit
2010 Parim Veebistaar Teen Choice Awards Võit

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]