Windows Mobility Center

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Windows Mobility Center (WMC) on Microsoft Windowsi komponent, mis koondab kõik mobiilse seadme tähtsamad funktsioonid ühte kohta. Esmakordselt võeti see kasutusele Windows Vistas. Vaikimisi on WMC sisse lülitatud vaid süle- ja tahvelarvutitel, kuid seda saab võimaldada ka lauaarvutil.

Kasutajaliideses kuvab arvuti seaded ruudukujuliste plaatidena. Millised plaadid täpselt kuvatakse, sõltub konkreetse süsteemi riistvarast ja draiveritest. Tootjad nagu Dell, HP ja Lenova on tihti lisanud ka omapoolseid plaate.

Funktsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Igal plaadikesel on vähemalt üks reguleerimisfunktsiooniga nupp, ruuduke, rippmenüü või liugur. Plaadikesel oleva ikooni klõpsamisel avatakse aken, kust saab soovitud sätteid reguleerida.


Heleduse reguleerimine / Brightness[muuda | muuda lähteteksti]

Liugurit liigutades saab reguleerida ekraani heledust. Ikoonile vajutades saab kohandada oma uinumise ja ekraani sätteid oma soovidele vastavateks.

Heli / Volume[muuda | muuda lähteteksti]

Liuguriga saab muuta oma kõlarite helitugevust või ruudukesega kõik helid vaigistada. Ikoonile klikkides saab juurdepääsu oma heli seadete muutmiseks.

Aku tase / Battery Status[muuda | muuda lähteteksti]

Saab infot, kui palju aku energiast on alles, ja rippmenüüst valida endale sobiva energiaplaani. Ikoonile vajutades avaneb aken energia kasutuse valikutega (loo või muuda vaikimisi energiaplaane).

Traadita võrk / Wireless Network[muuda | muuda lähteteksti]

Näeb oma traadita võrguühenduse staatust ja võimalus sisse/välja lülitada oma wifi võrgukaart. Ikoon avab vaate kõikide leitud võrkudega. Kui nupp peaks olema kasutamatu/mitteklõpsatav, siis tuleks kontrollida, kas füüsiline lüliti on sisse lülitatud.

Väline kuvar / External Display[muuda | muuda lähteteksti]

Annab võimaluse ühendada lisakuvar või muuta selle sätteid. Ikooniga avatud vaates saab muuta oma kuvari resolutsiooni, asetust (püstine või rõhtne) või tuvastada ja identifitseerida teisi ühendatud ekraane.

Sünkroonimine/ Sync Center[muuda | muuda lähteteksti]

Selle kaudu saab jälgida toimuvaid sünkroonimisseansse, alustada uusi või muuta sünkroonimisseadeid.

Esitluse sätted / Presentation Settings[muuda | muuda lähteteksti]

Võimaldab kuvada ettekandeid oma arvutist läbi projektori. Sülearvuti ei uinu ja süsteemi teavitused lülitatakse välja. Windows 7 Home Premiumil see valik puudub.

Ekraani asend / Screen Orientation[muuda | muuda lähteteksti]

Saab muuta tahvelarvuti ekraani asendit – püstiseks või rõhtsaks.

Kasutatud materjalid[muuda | muuda lähteteksti]