Vladimir Nekrassov

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vladimir Alekseevich Nekrasov.jpg

Vladimir Aleksejevitš Nekrassov (Владимир Алексеевич Некрасов, sündinud 17. oktoobril 1949[1]) on teaduses tunnustamata teoreetilistele alustele tuginev Venemaa leiutaja, kelle ideede põhjal valmistatud tooteid turustatakse muu hulgas Eestis.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta väidab, et on rohkem kui 40 avastuse ja leiutise autor järgmistes valdkondades:

 • elus- ja eluta objektide vormi väljade vastastikune koosmõju
 • inimese bioloogilise välja ja erinevate objektide vormi väljade vastastikune koosmõju
 • faktorid, mis mõjutavad nii positiivselt kui ka negatiivselt bioloogilist välja, mis omakorda põhjustavad mitmete tõsiste haiguste tekkimist.

Vladimir Nekrasov on LR tehnoloogia keskuse asutaja Venemaal ja tegutseb LR tehnoloogia arendamisega ja praktiliste kasutusalade juurutamisega LR tehnoloogiale [2]

Kahjulikku kiirgust neutraliseerivat tehnoloogiat on ta tutvustanud ja demonstreerinud:

 • 11.–15. aprill 2005 toimunud messil Hannoveris Saksamaal
 • 28.–31. märts 2006 toimunud IX Moskva Rahvusvahelises Tööstusliku omandi Salongis "Archimedes"
 • 12.–14. detsember 2008 toimunud LR tehnoloogia seminaril Tallinnas

Nekrassov väidab, et ta on leidnud üle 40 fundamentaalse seaduspärasuse, millele toetub organismi ja keskkonna vastastikune mõju.[3]

Ta on asutanud ajakirja "Tonkopolevaja Ekologija Zdorovja" (Тонкополевая экология здоровья; 'Tervise peenväljaökoloogia').[1] Ajakirja tiraaž on 3000 eksemplari. Seda antakse välja Tveris.

Teoreetilised vaated[muuda | muuda lähteteksti]

Nekrassov väidab, et inimesel embrüo kujunemise algusest saadik ebavõrdne arv molekulide ja rakkude parem- ja vasakpoolseid vorme. Biosfääril olevat peenväljaline energeetiline vasak- ja parempoolsus, mis tuleneb maakoore pealmise kihi maatriksist. Keskkonna peenväljaline seisund määravatki vasak- ja parempoolsete rakkude suhtarvu kujuneval organismil.[3]

Nekrassov väidab, et eri organismidel on ülekaalus mitmesuguste ainete, sealhulgas aminohapete vasak- või parempoolsed vormid (valitseva seisukohtade järgi on organismides ainult üht tüüpi valgud). Samuti olevat ta katseliselt välja selgitanud[1], et organismidel on kas vasak- või parempoolne bioväli. Veres olevat olenevalt biovälja tüübist ülekaalus vasak- või parempoolse optilise aktiivsusega rakud.[3]

Maa vormi väljas olevat ringikujulised biosfääri patogeensed tsoonid, kus välja struktuuride muutuse tõttu on elektrostaatiline väli muutunud.

Nekrassovi väitel mõjuvad inimesele ja teistele organismidele kahjulikult integraalskeemid, mis leiduvad arvutites, mobiiltelefonides jm olmeelektroonikaseadmetes. Kahjulikku toimet avaldavat nende vormi väli, mis ei olene sellest, kas seadmed on sisse lülitatud. Et erinevalt elusolendite vormist ei vastavat nende vorm kuldlõikele, mõjuvat nad organismile kahjulikult. Näiteks alanevat integraalskeemide toimel ripsloomade liikumisaktiivsus kaks korda.

Leiutised[muuda | muuda lähteteksti]

Nekrassov olevat integraalskeemide kahjuliku toime neutraliseerimiseks välja töötanud seadme, mille soodus toime on integraalskeemide toimest tugevam.[4]

Kvalifikatsioon ja tiitlid[muuda | muuda lähteteksti]

Ühiskondlik organisatsioon Kõrgem Akadeemiatevaheline Atestatsioonikomisjon on andnud talle bioloogiadoktori kraadi,[5], mis ei ole riiklikult tunnustatud.

Nekrassov on mitme akadeemiaks nimetatava ühiskondliku organisatsiooni liige:

 • OOO "Tervise Peenvälja Ökoloogia Rahvusvahelise Akadeemia" president (ООО МАТЭЗ)
 • Loodusteaduste Üleeuroopalise Akadeemia tegevliige (EAEH[6], Hannover, Saksamaa)[5]
 • Ühiskondliku organisatsiooni "Venemaa Loodusteaduste Akadeemia" tegevliige[5]
 • Mediko-Tehniliste Teaduste Venemaa Akadeemia (Российская академия медико-технических наук (РАМТН)[7].) tegevliige
 • Ökoloogia, Inimese ja Looduse Ohutuse Rahvusvahelise Teaduste Akadeemia (МАНЭБ[8]) korrespondent-liige

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Nekrasovi seadmed, kaasaarvatud "Foton R15" on sertifitseeritud Vene Teadusliku Keskuse Taastava Meditsiini ja Tervise Balneoloogia Ministeeriumi diplomiga, Venemaa Föderatsiooni korraldatud võistlusel "Parim Diagnostika ja Taastava Meditsiini Tervist-parandav Tehnoloogia – 2003" [9](ka aastal 2005).

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

 • Жизнь на Земле. Серия "Тайны природы и открытия века". Тверь: ООО "Издательство "Триада". 2004. Lk-d 204 lk. ISBN 5947890755.
 • Kaasautor kogumikus Каталог-справочник: "Диагностические и оздоровительные технологии восстановительной медицины".(eesti k. "Taastava Meditsiini Diagnostilised ja Tervist Parandavavad tehnoloogiad"). РНЦ ВМиК Минздрава и соцразвития России (eesti k. Venemaa Tervishoiuministeeriumi Taastava Meditsiini ja Balneoloogia Teadusliku Keskus). 2004. [1] [viide?]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. 1,0 1,1 1,2 Ajakirja 1. number, aprill 2007
 2. V.Nekrasovi Intervjuu TTV stuudios
 3. 3,0 3,1 3,2 В. А. Некрасов. Два типа биологических полей человека[alaline kõdulink]
 4. Videolõik Nekrasovi esinemisega telesaates "Bez Retsepta"
 5. 5,0 5,1 5,2 "Vladimir Nekrasovi Diplomid".[alaline kõdulink]
 6. "EAEH ametlik kodulehekülg" (vene k.). Originaali arhiivikoopia seisuga 26. jaanuar 2009.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)
 7. "PAMTH ametlik kodulehekülg" (vene k.).{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)
 8. "МАНЭБ ametlik kodulehekülg" (vene k.). Originaali arhiivikoopia seisuga 26. detsember 2008.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)
 9. "Diplomi foto" (vene k.). Originaali arhiivikoopia seisuga 14. veebruar 2011.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]