Vivian Puusepp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Vivian Bohl 1.09.2014 Tartus

Vivian Puusepp (sünninimi Vivian Bohl; sündinud 3. mail 1981) on Eesti filosoof, Tartu Ülikooli teoreetilise filosoofia teadur 2014. aasta septembrist. Tegevusvaldkondadeks on põhiliselt vaimufilosoofia, kognitiivteadus ja fenomenoloogia, doktoritöös oli tema peamiseks uurimisteemaks sotsiaalne tunnetus.

2004. aastal lõpetas Puusepp bakalaureuseõpingud filosoofia erialal Tartu Ülikoolis cum laude ning 2008. aastal kaitses magistritöö filosoofias teemal "Ihulisusest kui keha ja vaimu dualismi ületamisest Maurice Merleau-Ponty teoses "Taju fenomenoloogia"" (juhendaja Eduard Parhomenko). Doktoritöö "How do we understand others? Beyond theories of mindreading and interactionism" (juhendaja Bruno Mölder) kaitses ta Tartu Ülikoolis 2014. aastal. Puusepp on ennast täiendanud Konstanzi Ülikoolis, Kopenhaageni Ülikooli Subjektiivsuse uurimiskeskuses (CSR) ja California Ülikoolis Los Angeleses (UCLA). 2014–2015 oli ta järeldoktor Ruhri Ülikoolis Bochumis.

Puusepp on üliõpilasseltsi Veljesto liige ning Eesti-Tiibeti Kultuuriseltsi juhatuse liige. Ta on Põhjamaade fenomenoloogiaühingu (Nordic Society for Phenomenology) liige 2006. aastast ja organisatsiooni European Platform for Life Sciences, Mind Sciences, and the Humanities liige 2011. aastast.

Teaduspublikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Arvustusi[muuda | muuda lähteteksti]

Tõlkeid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]