Vikipeedia arutelu:Vikiprojekt Muusikud/Ettepanekud/Arhiiv 1

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hindamine projektis[muuda lähteteksti]

Ma kahtlen väga selle hindamise projekti vajalikkuses. Pealegi on kategooriad sobimatud meie Viki vajadustega: A-klassil ei ole mõtet ja B klass vajaks laiendamist. iffcool 18. mai 2008, kell 14:13 (UTC)

A-klassi jaoks on mõeldud alamleht vastava artikli arutelu jaoks (vist, ma detailiselt ei ole veel uurinud). Mida täpsemalt tahad B klassi juurde tuua. Sellisel juhul tuleb ka banneri mallile {{VPMUUSIKUD}} need lisada. --Tiuks 18. mai 2008, kell 14:29 (UTC)
Kuna artiklite vastav märgistamine võtab tohutult aega, on see Eesti Vikipeedia inimressurssi suurust arvestades mõttetu raiskamine. Teiseks pole meil nõnda palju häid artikleid, et A-klassil mõtet oleks ning kuna enamus artikleid sobiksid ainult B-klassi siis peaks seda laiendama.
Ärme kopeeri inglise viki süsteemi. Loome oma ja parema – sellise, mis vastab paremini meie vajadustele ja võimalustele. iffcool 18. mai 2008, kell 14:41 (UTC)
See käib toimetamise märkustega koos. B-klassi jäävad lõpuks enamus artikleid aga sinna tuleb jõuda lühikesest või start klassist. Ja hindamine ei ole kohustuslik, peamine on toimetamise märkused (5 kriteeriumit). --Tiuks 18. mai 2008, kell 14:47 (UTC)
Ma olen ikkagi veendunud, et see ajab süsteemi liiga keeruliseks.
Kui hakata otsast muusikakategooriat arendama siis on lõpptulemus kindlasti sama. Ei usu, et need mallid aitaksid seda valdkonda paremini välja arendada. Pigem põhjustaksid neel üleliigset aja ja närvikulu. iffcool 18. mai 2008, kell 14:53 (UTC)
Banner jagab valdkonna veel väikesemateks rühmadeks ja huvirühm saab vastavad artiklid kätte vastavast kategooriast. Näiteks keegi tahab üle vaadata väga lühikesed artiklid eesti muusikutest, siis need ta ka leiab. Paljudes vikides hinnatakse artikleid aga see käib läbi Vikiprojekti. Mitu kärbest ühe hoobiga. Ega see nüüd nii keeruline ka ei ole, klass=B oskad ikka ju juurde kirjutada kui vajalikuks pead.--Tiuks 18. mai 2008, kell 15:15 (UTC)
Ma ei usu, et keegi just konkreetselt lühikesi muusikakategooria artikleid otsiks. Pigem ikka valdkonna kaupa.
Samamoodi leian, et ka Vikiprojektid peaksid tegutsema valdkondade kaupa. Näiteks: Järgmiseks teeme korda noodinimede artiklid. iffcool 18. mai 2008, kell 15:21 (UTC)
Ma ei ole seda süsteemi muusika projektis veel teinud aga sinu näide on just sellest. See on muusikute oma ja siin on huvirühmad riikide kaupa, lisaks tulevad plaadi ja stiili järgi. --Tiuks 18. mai 2008, kell 15:25 (UTC)
Sellisel juhul võiks piirduda ainult kategooriate süsteemi ülekandmisega Vikiprojekti tööde nimekirja. Näiteks: Nüüd võtame ette Kanada ansamblid ja peale seda ...
Pole ju vaja hakata artiklitele hindeid jagama. Artikli seisukord paistab ilma selletagi igale külastajale kätte ja kes seda "artikli seisukorda" ei mõista ei oska, ei mõikaks ammugi seda hindamise süsteemi. iffcool 18. mai 2008, kell 15:35 (UTC)
Aga selles on ju toimetamise märkused ka, mis loeb samuti huvirühmasid (näiteks vaata Eesti muusikute huvirühma). Käsitsi saab ka lisada, näiteks lisasin artikli USA muusikutesse. Võimalus on veel, et loeks artikli lehelt hooldamise malle aga see on omaette mõistatus ja vajab boti abi. Kõik on inglise vikis läbi mõeldud ja miks me peaksime veel midagi välja mõtlema. --Tiuks 18. mai 2008, kell 15:42 (UTC)
Minu arvates on liigne luksus muusikaprojekti veel omakorda alamprojektideks jagada. Kust võtta kõik need inimesed, kes sellega tegelevad. Parem üks hästitoimiv asi, kui mitu poolikut. Muusikakategooria ei ole ju nii laiaks paisunud, et oleks selleks reaalset vajadust.
P.S: Mulle meeldib ühe kategooria nimi: Kategooria:Keerulised mallid. iffcool 19. mai 2008, kell 11:46 (UTC)
See ei ole luksus vaid lihtsus. Muusikateooriast me siin ei räägi, sest need on hoopis teised huvilised (huvirühm muusikateooria). Siin on huvirühmad, kes kirjutavad bändidest ja muusikutest (võiks olla hoopis Vikiprojekti biograafia huvirühm muusikud). See on öö ja päev. Terves vikis asjad logisevad. See on projekt kus mallid on kättesaadavad iga projekti lehelt. Huvirühmad on projekti alamlehtedel ja ma ei saa aru, mis on siin sinu jaoks keeruline. Huvirühma lehti tuleb veel täiendada ja seda on lihtsam teha eraldi lehel (kategooriad ja muu info) kui kõik ühele lehele kirjutada. Inglise vikis on huvirühmade asemel ka Vikiprojektid näiteks albumite jaoks (en:Wikipedia:WikiProject Albums), laulude jaoks (en:Wikipedia:WikiProject Songs). Mina piirdun ainult huvirühmaga plaadid. Kõigepealt uuri ja vaata, millest eeskuju võtta. Selle projekti eeskujuks on en:Wikipedia:WikiProject Military history ja see on inglise vikis hetkel vist ainuke huvirühmadega projekt. --Tiuks 19. mai 2008, kell 20:54 (UTC)
P.S: Kategooriasse Keerulised mallid lähevad automaatselt need mallid, millel kasutatakse malli {{keeruline mall}}. --Tiuks 19. mai 2008, kell 21:31 (UTC)


Jätkame arutelu hindamise kategooriate üle[muuda lähteteksti]

Kui sellise hindamise süsteemi üldse kasutusele võtame (ja kui võtame siis ainult Muusika-kategoorias) võiksid kategooriad olla sellised: (praegune – ettepanek)

 • FA – Eeskujulikud artiklid (EA) Yes check.svgJ
 • A – puudub - (Märkus: see on vaheetapp hea ja eeskujuliku artikli vahel ja siin peetakse arutelu --Tiuks 3. august 2008, kell 21:16 (UTC))
 • GA – Head artiklid (HA) Yes check.svgJ
 • B – Keskpärased artiklid (KA)
 • Start – Lühikesed artiklid (LA)
 • Lüh – Väga lühikesed artiklid (VLA)
 • puudub – Viletsas seisukorras artiklid (VSA)

Selline on aga ainult algne ettepanek. Põhiline punkt on see, et et inglise Viki jaotus meile ei sobi. iffcool 3. august 2008, kell 21:07 (UTC)

See on muide väga hea mõte. Viletsas seisukorras artiklid tuleb juurde kirjutada aga küll ma sellega hakkama saan. Kui sellega ollakse päri, siis ma muudan mallis tähed ära. Ootan vastukaja. --Tiuks 3. august 2008, kell 21:16 (UTC)
Kui A-klass ära jätta, on asendamine õige lihtne – klasside arv ei muutuks, ainult nimed (ja kirjeldusi on vaja niikuinii muuta). iffcool 3. august 2008, kell 21:33 (UTC)
See mall ei ole nii lihne. Lihtsam on mul Lüh asjad kopida ja ma võin kindel olla, et toimib. A-l on mitu etappi, millest ma pole aru saanud, sest ma ei ole neid reaalselt katsetada saanud. Selle võib jätta tulevikuks kui artiklite kohta on vaja arutelu pidada ja siis ümber teha kui vaja. --Tiuks 3. august 2008, kell 21:39 (UTC)
Anna sellele mallile(mallidele) lingid ja ma vaatan need üle. Ehk oskan ise ka miskit korraldada.
Nõnda kaua, kui mul ei ole tarvis tühjale lehele malli kirja panna tulen ma tavaliselt olemasoleva koodi muutmisega vajamineval määral toime. iffcool 3. august 2008, kell 21:46 (UTC)
Kuna sa ei tea, mis on mis, siis vaevalt sa oskad. Kategoorias Vikiprojekti Muusikud mallid kõik VPMUUSIKUD. A-klass ei tee enam toimetamise kategooriaid, neid tehakse ainult B-klassini. Sellepärast ei saagi A-st automaatselt teha klassi, millel tahetakse kriteeriumite järgi hinnata. --Tiuks 3. august 2008, kell 21:51 (UTC)
Päris kõik ei ole. Osad on huvirühma omad. --Tiuks 3. august 2008, kell 21:55 (UTC)
Käändesse tuleb ka panna nagu {{Start-klassi}}, muidu ei ole lauset õieti. --Tiuks 3. august 2008, kell 22:05 (UTC)
Jessas kui palju malle. Võttis silme eest kirjuks kohe.
Üks ettepanek oleks kohe, et keeruliste kategooriate asemel saaks panna lihtsamad – Kategooria:Lühikese artikli-klassi artiklid = Kategooria:Lühikesed artiklid.
Teiseks: mallide nimesid peaks muutma.
Missasi on "-Klass"?
Hindamata klassi unustasingi enda tabelisse lisada. See ka nähtavasti vajalik.
Üks võimalus oleks mitte seda süsteemi kohendada vaid kohe selle põhjal uus ehitada – olemasoleva juppidest meile vajalik kokku panna ja need mallid kustutada.
Ma ei julge enne miskit muuta, kui uus süsteem pole täpselt paika pandud (ning samuti määratud tegevuskava ehk kuidas seda süsteemi luua). Kas minu pakutud kategooriad sobisid? iffcool 3. august 2008, kell 22:09 (UTC)
Muide hakkasin sulle käänamist lisama. Mall peab olema {{Lühikese artikli-klassi}}, sest seda loeb banner lauses. See asi ei ole nii lihtne nagu sa kirjutasid. Klass on ju koodis sees. Sa ei kujuta ette kui suur see töö on. Kas sa ise ka aru saad, mida sa räägid. Lihtsam on ju juurde kirjutada kui uuesti luua. Huvirühmad sõltuvad sellest mallist. --Tiuks 3. august 2008, kell 22:13 (UTC)
Ilma huvirühmadeta mall on en:Template:Musicals-project. Katseta enda jaoks ja võib olla oma Vikiprojekti jaoks aga seda keerulist värki kohendan ise vastavalt vajadusele. Me peame kogu viki jaoks hindamise paika panema ja seda on kõige lihtsam teha Vikiprojektis. --Tiuks 3. august 2008, kell 22:22 (UTC)
Seda, mida banner loeb, annab muuta.
Uuesti loomise all ei pea ma silmas kõige kustutamist ja nullist uuest alustamistr, vaid praegu olemasoleva teksti parema nimega mallidesse kopeerimise ja kohe mõningate muudatuste tegemist. Sellega annaks osa üleliigset kohe välja rookida.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid saamatud inimesed – üks mu lemmiklauseid.
Selle süsteemi rakendamine terve Vikipeedia peale on pigem tulevikumuusika. Enne peaks see ennast muusika-kategooria artiklite juures tõestama.
iffcool 3. august 2008, kell 22:45 (UTC)
Tore on, et keegi nõu annab. Klassist me kuidagi vist lahti ei saa, sest see ongi liigitus. Sama bannerit tahan teha ka Vikiprojektis Muusika (see on ju muusikud). Kardan, et sügisest enam aega ei ole ja seepärast tahaks süsteemi korda teha kiiremas korras. Üleliigne on siin A klass aga see ei anna meile praegu midagi juurde. Üldnimetus peaks ju hindamine olema ja koolis on meil ka ju klassid. Banneri näidet vaata Arutelu:Artikkel Vikiprojekti banneri ja mallide katsetamiseks. Ka sul on lause sõnastuse kohta mõni mõte? --Tiuks 3. august 2008, kell 23:13 (UTC)

Klassi ja kategooria nimi[muuda lähteteksti]

Kõik hindamise klassid on Mall:Hindamise skeem/doc/vaata ka ja hindamise selgituse tabel {{Hindamise skeem}}. Need on tähed vastava kategooria lingiga. Näiteks hindamise statistikas. Ka kategooria mall {{Kat klass}} kasutab neid malle. Vastavalt mallile tuleb teha ka kategooria nimi. Näiteks Hindamata-klassi artiklid, Hindamata muusikute artiklid.

 • FA – Eeskujulikud artiklid (EA) Yes check.svgJ
 • A – puudub - (Märkus: see on vaheetapp hea ja eeskujuliku artikli vahel ja siin peetakse arutelu --Tiuks 3. august 2008, kell 21:16 (UTC))
 • HA – Head artiklid Yes check.svgJ
 • KA – Keskpärased artiklid (B asemel)
 • LA – Lühikesed artiklid (Start asemel)
 • VLA – Väga lühikesed artiklid (LÜH asemel)
 • VSA – Viletsas seisukorras artiklid
 • Hindamata - Hindamata artiklid

Tekst banneril on "See artikkel on hinnatud hindamise skeemi järgi B-klassi". "B-klassi" tuleb malli lisada käändes. Kategooria saab lihtsamalt B-klassi artiklid (Eesti muusikud). "Hinnatud" lingiks on vastava projekti hindamise leht (Vikipeedia:Vikiprojekt Muusikud/Hindamine) ja "hindamise skeemi järgi" selle lehe alajaotus, kus on hindamise skeem (tabel). Kategooria artikli algusesse pannakse selgitusmallid, mis loevad teisi malle. Näiteks lause "Selles kategoorias on huvirühma Eesti muusikud "lühikese artikli-klassi" artiklid", malliks {{VPMUUSIKUD huvirühma hindamise taseme kategooria}}. Selles näiteks on lühikese artikli parameetriks ainult "lühikese artikli", sest klassi lisatakse ise.

Käänamine:

 • Hea artikli- klassi
 • Keskpärasese artikli- klassi
 • {{Lühikese artikli-klassi}}
 • Väga lühikese artikli- klassi
 • Viletsa seisukorraga artikli- klassi
 • {{Hindamata-klassi}}
 • {{MA-klassi}} (mitte-artikli klass), näiteks mall kui mitteartikleid ei hinnata.

Tulevikuks:

 • Loendi klassi
 • Täpsustuslehekülje klassi
 • Kategooria klass
 • Pildi klass
 • Portaali klassi

A klassi tutvustus[muuda lähteteksti]

Arutelu jätkub[muuda lähteteksti]

Kui halvas seisukorras artiklid on need, mis tuleb ümberkirjutada või tekib kustutamise mõte, siis on vaja artikli lehel kasutada malli {{X4}}, et see juhataks toimetamise lehele, kus on vastav info. See mall on hea ka mitteadministraatoritele, et juhtida tähelepanu ja selleks ei pea kasutama artikli arutelu lehte, mis tuleb pärast võib olla kustutada. Väga lühikesed oleks siis alla 512 baidi. Muide sellest ei saa lähtuda. Näiteks Muusikaprodutsent on ainult 1 lause aga tänu interviki linkidele on artikli suurus 772 baiti. Võrdluseks ilma interviki linkideta on artikkel [Tomson] 744 baiti--Tiuks 4. august 2008, kell 08:41 (UTC)

Lause "See artikkel on hinnatud hindamise skeemi järgi Lühikese artikli-klassi" muuta "See on Vikiprojekti Muusikud Lühike artikkel". Klassi kood, väli mallis jääb alles aga "klass" tuleks eemaldada. Kunagi võib Vikipeedia üldhindamise kohta kirjutada Vikiprojekti asemel "Vikipeedia". --Tiuks 4. august 2008, kell 09:35 (UTC)

Kood mallides:

 • EA - Eeskujulik (artikkel lisatakse teksti)
 • HA - Hea
 • KA - Keskpärane
 • LA - Lühike (eelmine {{Lühikese artikli-klassi}})
 • VLA - Väga lühike
 • VSA - Vilets
 • Hindamata ({{Hindamata-klassi}})
 • MA - mitte-artikkel

Tulevikus jäävad ka teised nimetavasse nagu Loend, Täpsustuslehekülg, Kategooria, Pilt, Portaal. --Tiuks 4. august 2008, kell 09:51 (UTC)

Mitte artikleid (mallid, kategooriad, pildid, portaalid jt) pole tarvis hinnata. See oleks juba ülepingutamine. Pirdume ainult artiklitega.
Kas ei anna kirjutada {{{HA}}}-klassi artiklid (ainult esimene on muutuv; nõnda poleks tarvidust mingi käänamise järgi). Pealegi kui hinnata ainult artikleid, ei pea tegelema mitteartiklites mingite uute klassidega ja muude muutustega. iffcool 4. august 2008, kell 11:23 (UTC)
Mitte-artikleid ei hinnatagi (ja ei lasegi hinnata). Mall tunneb selle ise ära ({{VPMUUSIKUD}}) "Mitte-artikli lehel ei nõuta hindamist hindamise skeemi järgi." Tegelikult oli mul uus mõte, kus klassid oleks nimetavas. Tööd rohkem aga tulemus ilusam. Kuidas sõnastada mitteartikli lehel hindamist hindamise skeemi järgi, mille asendasin Vikiprojekti. Kui paneks "See artikkel on Vikiprojekti ... mitte-artikkel", siis siin ei ole seda teadet, et ei hinnata. Imelik on lausesse kirjutada "See artikkel on hinnatud hindamise skeemi järgi HA-klassi". Kindlasti vast saaks.
Ma mõtlesin, et jätaks mitte-artiklid üldse sellest välja – ei mingit "See artikkel on ..." (vms). iffcool 4. august 2008, kell 11:42 (UTC)
See on turvalisuse pärast. Need on omas kategooris kui vaja. Pildid on näiteks ka helifailid ja ma tahaks kunagi need kategooriatesse panna. Ka helifaile hinnatakse. (kui on meie kasutaja lindistus) aga siis on vaja malli muuta ja see on tulevikus. --Tiuks 4. august 2008, kell 11:50 (UTC)
Peale lause sisu, teevad hindamise mallid ka kategooria nimesid. Näiteks Lühikese artikli-klassi artiklid (Eesti muusikud) saaks panna nimetavas "kategooria:Lühike artikkel (Eesti muusikud)". Selgitust kategoorias tuleks muuta Selles kategoorias on huvirühma Eesti muusikud "lühikese artikli-klassi" artiklid asemel "Selles kategoorias on huvirühma Eesti muusikud klassi lühike artiklid" (see ei ole just kõige parem aga kategooriad tulevad küll lühemad). --Tiuks 4. august 2008, kell 13:33 (UTC)
Hakkasin lisama uusi alamkriteeriume. Esialgu kategooriata artiklid. Selle peaks vist lisama toimetamise alamkriteeriumiks, mis kontrollib ka sisu (2. kriteerium). Pärast muudab hetkel "5a" koodiks "kat", sest see jääb paremini meelde. Hakkasin mõtelma, et ma pean nagunii B klassi ümber tegema. Võib olla lisaks näiteks "B-2" asemel "toimeta". Sest see tuleb panna just siis kui kasutame malli {{toimeta}} või {{ToimetaAeg}}. Tegelikult võiks robotil lasta vana mall toimeta ära muuta "vanaToimeta" ja siis saaks uue toimetamise malli asemele teha. Toimeta mall muudab ju kuupäeva artiklis alati kui seda vaadatakse. --Tiuks 4. august 2008, kell 13:43 (UTC)
KÕIK TOIMETAMISE MALLID (liita, vaidlustatud, kopipeist jne) tuleb teha B-klassi (keskpärane artikkel) kriteeriumiteks ja kogu toimetamise info oleks banneril. Sellega saaks ma hakkama. Uut infot teisiti lisada ma ei oska, sest teised mallid on teistsugused nagu en:Template:Film (selle ei tee huvirühma kategooriaid nagu {{VPMUUSIKUD teadaanded/Eesti muusikud}} võrdle en:Template:WPFILMS Announcements/Film awards. --Tiuks 4. august 2008, kell 15:11 (UTC)

Klasside nimed[muuda lähteteksti]

Kategooriad tuleb mitmuses teha ja seega osad klassid sobivad:

 • EA - Eeskujulik (eeskujulikud)
 • HA - Hea (head)
 • KA - Keskpärane (nimemuutust vaja)
 • LA - Lühike (lühikesed)
 • VLA - Väga lühike (väga lühikesed)
 • VSA - Vilets (viletsad, võiks parem olla)

2. variant oleks teha rooma numbritega I-klassi, II-klassi, III-klassi, IV-klass, HA-klassi, EA-klassi. Lihtsam ja ei pea sõnu käänama. Kõige viletsamad oleks I-klass ja mida paremad seda suurem number nagu koolis. Võrdluseks vene viki ru:Википедия:Проект:Издание Википедии/Оценка статей.

Kui klasse nimetada rooma numbritega, oleks parem, kui I oleks kõrgeim võimalik ja edasi (II, III, IV, jne..) läheks viletsamaks. Muid (st. tähtedega märgitud) klasse ei olekski ja mallis oleks lisaks klassinumbrile (kollasel taustal rooma number) tekstis klass vastavusse viidud seletusega (pikalt välja kirjutatud, et tegu on Eeskujulikuks/Heaks/Keskpäraseks/jne arvatud artikliga; määramissüsteemi kohta vaata nt. Mall:UNESCO).
See hindamise süsteem on sul ikka nii ülikeeruliseks aetud, et minu mõistus hakkab juba kokku jooksma.
Ei oska/taha/viitsi ma suurt midagi tegema hakata. Ma lihtsalt ei jõua end kogu selle informatsiooniga kurssi viia, mis selle teema kohta siin ja mujal välja käidud on. iffcool 4. august 2008, kell 22:10 (UTC)
Ega see kerge süsteem ei ole aga sellest saame nii hea malli, et teeme inglise vikile ära. Teen selle ise korda. Ise hakkasin ka mõtlema, et I sort on alati kõrgem. Klassi mall oleks nagu vene vikis ru:Шаблон:I уровень aga malli nimele ei tohi teksti lisada, sest teised mallid loevad tervet malli nime. I klassi lisan siis kõik meie toimetamise mallid (B klassi 5 kriteeriumi asemel). Kategooriaid huvirühmas esialgu juurde ei tee (välja arvatud 5 põhilist, mis hetkel juba on). Kõige hullem on see, et mul oleks vaja hakata kustutama muudetud kategooriat. Miks teistele tööd teha kui ise võiks ära teha aga mul on ju tavakasutaja õigused.
Kas tekstid sobivad?
 • Seda artiklit pole hinnatud hindamise skeemi järgi
 • See artikkel on hinnatud hindamise skeemi järgi I klassi

--Tiuks 5. august 2008, kell 07:55 (UTC)

Mallile {{VPMUUSIKUD/Klass}} saab selgeks teha vist, et I (Keskpärane) = I ja siis lisab mallidesse ainult I või on vastupidi. Seda saan teada katsetamisega. Võib olla jätaks lausesse ka sulgudesse selgitus. Näiteks "See artikkel on hinnatud hindamise skeemi järgi I (Keskpärane)klassi".
I (Keskpärane), II (Lühike), III (Väga lühike), IV (Viletsas seisus), HA (Hea), EA (Eeskujulik) --Tiuks 5. august 2008, kell 08:08 (UTC)
Minu jaoks on ka see hindamise teema keeruline ja ausalt öelda tundub ebavajalik. meil on ju head ja eeskujulikud artiklid. Kuigi nüüd kui portaalid tööle lähevad, äkki on vaja neid hindamisi. Miks need A-d klasside nimedes on? avjoska 5. august 2008, kell 09:58 (UTC)
See hindamine käib läbi Vikiprojekti ja kõik toimetamise info saab sellele panna. Küll sa asjale pihta saad kui kasutama hakatakse. Kas sa mõtled HA ja EA? Need on lühendid "hea artikkel" ja "eeskujulik artikkel" aga kui meil alumised klassid on numbritega, siis võib need teha lihtsalt H ja E, sest sulgudesse tahaks panna "hea", mitte "hea artikkel". --Tiuks 5. august 2008, kell 10:35 (UTC)

Uued kategooriad[muuda lähteteksti]

Kategooria:IV-klassi artiklid (MUUSIKUD) näitab õieti ja malliks {{IV}}. Seda klassi huvirühmade jaoks veel ei tee. Värvi peaks muutma aga mida koodiks pakute. --Tiuks 5. august 2008, kell 11:29 (UTC)

Ütlesid, et sul on vaja mingeid kategooriaid kustutada. Milliseid (võin kustutada)? Sealt andis samuti vast välja lugeda soovi, et sind peaks administraatorikandidaadiks lisama.
Tekstid minu poolest sobivad.
Parandaks esitatud nimekirja: mina mõtlesin, et I (eeskujulik), II (hea), III (keskpärane), IV (lühike), V (väga lühike), VI (viletsas seisus)
Värvikoodideks pakuks (alates kõrgemast klassist): #79CDCD (I), #A2CD5A (II), #EEE685 (III), #FFD700 (IV), #FF8247 (V), #CD2626 (VI) ja "Hindamata" oleks värvita.
Nimekirjas (sellises mida on näha näiteks Kategoorias:IV-klassi artiklid (MUUSIKUD)) võiks ka alguses parematest alustada ja edasi minna viletsamateks. Sellisel juhul oleks klassidevaheline liikumine (I, II, III, ...) loomulikum kuna lääne inimene on harjunud ikka vasakult paremale lugema.
Ma hakkasin mõtlema, et nagu ma väitsin, et seda hindamist peaks proovima ainult Muusika-kategooria piires, oleks see vast ka sedapidi vajalik, et kuna artikleid on juba üle 50 000 oleks nende kõigi hindamine niigi liiga vaevarikas ülesanne ja ainult üks valdkond haaval olekski seda võimalik ette võtta. Iseasi, kas kõigis valdkondades seda hindamist kunagi tuleks.
iffcool 5. august 2008, kell 17:04 (UTC)
Üks märkus veel. Minu arvates oleks parem sulgudes olev (nagu: (MUUSIKUD)) kirjutada väikeste tähtedega (muusikud). iffcool 5. august 2008, kell 17:08 (UTC)
EI, sest väikese tähega tulevad huvirühma nimed samade kategooria nimedega (kui vaja). Projeti nimi on alati suure tähega, muidu läheb silm kirjuks. --Tiuks 5. august 2008, kell 17:17 (UTC)
Jälle tuli hea mõte, et kõige parem oleks I-klass. Vaatasin, et kahesõnalised teevad kasti pikaks, sest laius on neil paigas aga kuna väga lühike on ka, siis teen muudatuse. Ainult MUUSIKUD kategooriaid on lihtne teha, ei olnuki vaja palju muuta. Lisatöö tuleb kui tahan ka huvirühmale teha. Panen sinu pakutud värvid paika ja eks ma tasapisi muudan teised kategooriad ka õigeks. Administraatori kandidaadiks võiks küll esitada, siis saaksin oma töid ise kustutada. --Tiuks 5. august 2008, kell 17:27 (UTC)
Ma ei mõista hästi – mis huvirühma nimed? Seesama keerukus mind häiribki (hästi palju on selliseid asju, mida peaks teadma, et suudaks selles teemas orienteeruda). Huvirühma puhul saaks ju kirjutada "(muusikute huvirühm)" vms. kuigi, kas meil on mingeid huvirühma kategooriaid kah tarvis?
Kastide pikkust peaks andma määrata (pikslites). Selle kasti võidb selle järgi ümber teha, et seda määrata annaks, et kõik vahed oleksid ühe laiusega. Vaata näiteks mall:Värvid.
Kandidaadiks võin sind esitada aga ei saa lubada, et poolthääle annan :) iffcool 5. august 2008, kell 17:33 (UTC)
Huvirühmad on näiteks riikide järgi (eesti muusikud, usa muusikud jne), huvirühm "plaadid". Võib olla saad aru kui ütlen teema. Mallis on sees, et huvirühma nimi tuleb kõppu, sest käänama neid hakata on täitsa võimatu. Sai alguses proovitud (endale ainult peavalu). Nüüd on projekti ja huvirühma nimi sulgudes.
Artikli arutelu kastis tundus imelik, sest hetkel on väga kitsas kast. Vaata Arutelu:Artikkel Vikiprojekti banneri ja mallide katsetamiseks, muudan ära, siis näed. --Tiuks 5. august 2008, kell 17:49 (UTC)
Minu poolest võib need huvirühmad ka tegemata jätta. Samas ei näe ma erilist vajadust huvirühmakategooriate ja artikliklasside kategooriate eraldamiseks sellisel viisil. Neid saab ju lihtsamalt eristada.
Vaatasin malli:VPMUUSIKUD ja see sisaldab nõnda suures mahus ebavajalikke koodijuppe, et ma ei osanud esmakordsel tutvumisel seal miskitki muuta. Sellega peaksin ikka päris jupp aega vaatama ja katsetama, enne kui süsteemile pihta saaksin ning seega jätaksin selle malli parema meelega sulle korrastamiseks. Sa tead arvatavasti paremini, mis seal vajalik ja mis mittevajalik. iffcool 5. august 2008, kell 19:26 (UTC)
Klassi kast muutis ennast ise suuremaks ja nüüd on projekti pildist (mikrofon) suurem aga see ei mängi rolli. Huvirühmad on väga olulised, lausa projekti võti. Sa ei saa aru aga huvirühma lehel on näha mitu artiklit on vaja toimetada ja millised need on. Huvirühm jagab projekti kildudeks. Ühele artiklile ei pane ju mitu huvirühma (võib muidugi panna kui vaja). Osa on tõesti hetkel mittevajalik aga see las jääb tulevikuks. Vähemalt ei pea mõtlema kuhu rea peale peab kirjutama. Asi ei olegi nii hull nagu ma mõtlesin. Kui hindamise kategooriad saavad ära muudetud, siis lisan toimetamise mallid (B-klas-1 jne asemel). --Tiuks 5. august 2008, kell 19:37 (UTC)
Jama on selles, et mall {{I}} on juba olemas. Kasutab seda näiteks {{Dablink}} ja ei saagi aru kuidas. Nüüd rikkus ilusa rea ära. Avastasin kui hindamise skeemi selle lisasin. Mida nüüd eeskujulikuga teha? Kas ikkagi "E" ja "H" ja numbrid III-VI. --Tiuks 5. august 2008, kell 20:32 (UTC)
Kuna mall I on kah sinu tekitatud siis võib selle ju lihtsalt likvideerida, kui sa seda ebavajalikuks pead (või aru ei sa, mis see teeb). Kui sa selle malli sisu aga muuta ei soovi siis sobib ka E, H, III, IV, V, VI süsteem. iffcool 7. august 2008, kell 10:51 (UTC)
Muuta ei oska ja lihtsam on teha kategooriad E ja H. Küll on hea, et me numbrite ja tähtede peale läksime. Ei mingisugust jama käänamisega. Kuna muusikutel häid ja eeskujulikke artikleid ei ole, siis teeb ainult üldise kategooria (selle, mis mall teeb). --Tiuks 7. august 2008, kell 10:57 (UTC)
Siiski. Niikaua, kui sa aru ei saa, mida see mall teeb, pole seda järelikult tarvis. Minu arvates kasutavad seda niigi selliseid mallid, mida vist samuti tarvis pole.
Teine lahendusvariant oleks selle malli nime muutmine (näiteks anda nimi I5 ja samasugused muudatused läbi viia kohtades, kus seda malli kasutatakse) ning vaba ruum ongi tekitatud. iffcool 7. august 2008, kell 11:03 (UTC)
Minu arust on see CSS-i kirjutatud ja see teeb püstkriipsu, sest malli {{Dablink}} on kirjutatud <div class="dablink">{{{1}}}</div>. --Tiuks 7. august 2008, kell 13:00 (UTC)
No püstkriipsu lisamiseks meil küll eraldi malli tarvis ei ole. iffcool 7. august 2008, kell 13:53 (UTC)
Vaatasin nüüd järgi ja tegelikult ei kasuta seda mitte mall:Dablink vaid selle alamlehekülg (Mall:Dablink/doc) ning see mall tekitab tühikuid. Nende tekitamiseks on aga hõlpsamaid viise (näiteks &'nbsp; märk redigeerimiskasti all). iffcool 7. august 2008, kell 13:58 (UTC)
Aga kuidas sa alustad malli {{See Artikkel}}? {{dablink|{{#if: {{{1|}}}|'' See on midagi rohkemat kui kriips ja see ei ole tühik. Mallides kasutatakse seda, mida sina pakkusid ja selleks ei tehta malle. --Tiuks 7. august 2008, kell 14:04 (UTC)
Nagu ma juba ütlesin: Mall:Dablink seda ei kasuta. Seda kasutab selle dokumentatsioon. Seega ei muutuks selle malli asendamisest teisega miskit muud kui malli Dablink dokumentatsioonis nihkuks väheke teksti teise kohta (mis on niigi ingliskeelne ja seega tõlkimist/kohendamist vajav). iffcool 7. august 2008, kell 14:10 (UTC)
Kuidas ei kasuta, kasutab ju lingid siia. --Tiuks 7. august 2008, kell 14:26 (UTC)
Vaata malli koodi. See link tuleneb ainult sellest, et see mall kasutab oma alamlehekülge ja selle kaudu ka seda malli. Vaata lihtsalt koodi! iffcool 7. august 2008, kell 14:29 (UTC)
Ma ei jõua praegu süveneda. Kui see tõesti nii lihtne on, siis võiks ära muuta. Küsimus võib tekkida siis kui mõne inglise vikist kopeeritakse malli, siis peab sellele tähelepanu pöörama, et I asenduks (millega?). Kui me teisaldame näiteks selle i5-ks, siis kus peab veel muutma, see ei jõua mulle praegu kohale. --Tiuks 7. august 2008, kell 14:41 (UTC)
Mulle tuli meelde, et tabelites on vaja tühikuid kasutada. Näiteks mallid on erinevad {{Tühikud}} ja {{tühik}}. Kõiki kasutatakse. See mall tundub sama universaalne. Miks keeruliselt kirjutada kui lihtsamalt saab. Ei hakka jamama ja teeb klassid tähtedega. Lindlam on inglise mallid rahule jätta, sest need on tehtud targemate poolt. --Tiuks 7. august 2008, kell 14:48 (UTC)
Ära arva, et inglise vikis neid malle vorpivad tegelased alati teab mis hästi teavada, kuidas kõige parem on. On väga tõenäoline, et nad teevad hulgaliselt teineteist dubleerivaid ja muidu mõttetuid malle kuna nad ei haara kõike seda süsteemi – sellist süsteemi ei saagi tegelikult läbinisti tunda, mis nii mahukas on.
Meil on neid tavalisi tühikuid tekitavaid malle lausa kolm tükki?!!?!!? No tule taevas appi. Kust otsast see süsteem siin veel taibukas ja lihtne olema peaks?
Ma kaotan siis ise selle malli ära. Enne asendan kõik, kus seda kasutatakse ja siis asenda ise malli sisu. iffcool 7. august 2008, kell 15:16 (UTC)