Vikipeedia arutelu:Tõlketalgud 2013

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas keegi oskaks paigutada selle malli lehe paremasse serva, nagu eelmisel aastal: Vikipeedia:Tõlketalgud 2012. Aitäh! --Rita (arutelu) 14. veebruar 2013, kell 16:39 (EET)

Korras. Malli lõpp oli lisamata. --Tiuks (arutelu) 14. veebruar 2013, kell 16:45 (EET)
Suur tänu! Rita (arutelu) 14. veebruar 2013, kell 18:59 (EET)

Kahjuks pole veel leidnud, kuidas kasutatakse Vikipeedias eestikeelseid lühendeid? Kas punkt lühendi lõpus või ilma? Kasutaja:Estsiiri Kas heaks tavaks on numbrid rühmitada (80 000) või mitte (80000)? Kasutaja:Estsiiri

Paberentsüklopeediates kasutatakse lühendeid üldiselt selleks, et ruumi kokku hoida, Vikipeedias ruumi säästmine oluline ei ole, nii et lühendite kasutamise asemel võik kõik välja kirjutada. Parema loetavuse huvides ma olen suuremaid numbreid ikka rühmitanud, kuigi eesti keele reeglid seda vist ette ei näe. Kyng (arutelu) 23. veebruar 2013, kell 14:57 (EET)
Tänan. Estsiiri (arutelu) 23. veebruar 2013, kell 21:27 (EET)
Mõned sõnad on kergemini loetavad lühenditena, näiteks üldtuntud mõõtühikud m, cm, mm, km, samuti näiteks jne, eKr, pKr, lk. Neid me pole välja kirjutanud. Lühendeid oleme kasutanud ilma punktita. Numbrid oleme kirjutanud rühmitatult (välja arvatud neljakohalised numbrid). Andres (arutelu) 24. veebruar 2013, kell 11:18 (EET)

Kas ainult siis läheb see arvesse, kui ma teen artikli täiesti nullist, või on see aktsepteeritav, kui ma lisan artiklile üle poole jutu juurde teistest keeltest...enamasti inglise keelsetelt lehekülgedelt...

Võid ka olemasolevaid täiendada. Pane osavõtjate lehele lingid ka neile artiklitele, kust sa tõlgid. Arutelulehekülgi saad alkirjastada sisestades neli tildet (~~~~) või klikkides ikoonile Vector toolbar signature button.png. Kyng (arutelu) 23. veebruar 2013, kell 16:19 (EET)

Tere, mul on ettepanek, et kui te järgmine kord taolise võistluse korraldate, siis võiks ehk auhinnafond olla jaotatud ühtlasemalt. See motiveeriks neid, kes sooviksid pühenduda mõne üldvajaliku artikli kvaliteetsele tõlkimisele, aga kellel pole mahti iga päev artiklitega tegeleda, nagu selle võistluse võitmine eeldab. 193.40.5.245 7. märts 2013, kell 09:41 (EET

Konkreetsemad ettepanekud?--Morel (arutelu) 21. märts 2013, kell 22:27 (EET)

olen uus ja olen loll..[muuda lähteteksti]

tahaks ka kaasa aidata vikipediat t6lketootalgudega, kuid kahjuks ei leia mitte kuidagi ja mitte mingit linki ega vormi kuidas seda saaks teha. vbolla olen lihtsalt pime ja blond ning vajan, et keegi seda mulle puust ja punaseks selgeks teeks. Valdan vabalt inglise, hispaania, saksa ja vene keelt ja koos lihav6tetega leidsin endas headuse t2rkavat, kuid ei leia moodust seda teha?? Kas keegi oleks nii lahke ja aitaks, kuidas osaleda t6lketootalgudes, st et teeks mulle puust ja punaselt ette, et kuhu minna ja mida teha, et mu t6lgu¡itud artikkel salvestada?

Suured t2nud

Vikipeedias on olemasoleva artikli kohal valik "muuda". Kui artiklit olemas ei ole, siis peab vajutama punasele lingile, et seda alustada. Artikli salvestamiseks tuleb vajutada muutmisakna all "salvesta". Võimalik, et nelja võõrkeelt vabalt valdavale inimesele jäi midagi veel arusaamatuks, on olemas ka juhend ja uue kaastöölise leht. Ei saa muidugi mainimata jätta, et artiklis peab kasutama ä, õ ja ö tähti õigesti. Ave Maria (arutelu) 1. aprill 2013, kell 07:30 (EEST)

suured t2nud Ave Maria. arvasin, et asi on keerulisem kui paistab.