Vikipeedia:Tunnustused

Allikas: Vikipeedia

Vikipeedias on kaastööliste tunnustamiseks mitmeid võimalusi.

Tänamise nupp[muuda lähteteksti]

Tänamise nupp on üks mitmest võimalusest anda Vikipeedias positiivset tagasisidet. Nupp annab võimaluse kaastöölistel avaldada tänu kasutajatele, kes teevad vajalikke ja häid muudatusi. Tänamise nupu leiab iga artikli ajaloo juurest: iga redaktsiooni juures on nupp 'avalda tänu'.

Tunnustähed[muuda lähteteksti]

Tunnustäht

Tunnustähed on virtuaalsed auhinnad, mida antakse kaastöölistele tähelepanuväärse panuse eest eesti Vikipeediasse. Tunnustähti võib välja anda iga registreeritud kasutaja. Kasutada saab palju erineva kujundusega tunnustähti, olenevalt tunnustähe omistamise põhjusest.
Suur valik tunnustähti ingliskeelses Wikipedias.

Kuu vikipedist[muuda lähteteksti]

 Pikemalt artiklis Vikipeedia:Kuu vikipedist

Kuu vikipedist on algatus, mille eesmärgiks on tunnustada neid tublisid inimesi, kes Vikipeedia heaks vabatahtlikuna tööd teevad, ning ergutada vikipediste teiste tööd märkama.

Kuu vikipedistiks võib saada iga eestikeelse Vikipeedia täiendaja, kes on Vikipeedias silma paistnud, eelkõige eelmise kuu jooksul, kuid arvesse võib võtta ka varasemat tegevust. Kandidaadi esitamisel on soovitav esitada ka lühike põhjendus.

Aasta fotograaf[muuda lähteteksti]

 Pikemalt artiklis Vikipeedia:Aasta fotograaf

Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograaf on tiitel, mida antakse välja alates 2017. aastast.

Algatuse eesmärgiks on tunnustada neid tublisid Eesti inimesi, kes on Vikipeediat rikastanud oma fotomaterjaliga ning ühtlasi tutvustada Vikipeediat kui olulist dokumentaalfoto levikukanalit. Entsüklopeedia ei koosne ainult tekstilisest osast: tähtsad on ka pildid ning muidugi inimesed, kes neid pilte teevad ja entsüklopeedia vahendusel teistega jagavad.

Vikipeedia võistlused[muuda lähteteksti]

Võistlustest saab osa võtta igaüks ja võita ahvatlevaid auhindu
 Pikemalt artiklis Vikipeedia:Võistlused

Vikipeedias toimub iga-aastaselt arvukalt erinevaid võistlusi: keeletoimetamistalgud, erinevad fotovõistlused, erinevad artiklivõistlused ja õpilasvõistlused.