Mine sisu juurde

Vikipeedia:Soome-Eesti artiklivõistlus

Allikas: Vikipeedia
Ylitornio-Aavasaksa panoraam
Ylitornio-Aavasaksa panoraam

Soome-Eesti artiklivõistlus 2016 toimus vahemikus 6. detsember 2016 kuni 5. jaanuar 2017 eestikeelses ja soomekeelses Vikipeedias.

Soomlased ja eestlased on vennasrahvad, meil on palju ühist ja ka meie riikide suhted on alati olnud sõbralikud. Peagi tähistavad nii Soome kui Eesti oma riigi 100. aastapäeva. Nüüd soovime ka eesti- ja soomekeelse Vikipeedia koostöö uuele tasemele viia. Selleks korraldame esimese ühise artiklivõistluse. Eesmärgiks on kirjutada ja täiendada Soome ja soomlaste kohta käivaid artikleid eestikeelses Vikipeedias ning tõsta Eesti ja eestlaste kohta oleva info hulka soomekeelses Vikipeedias.

Artiklivõistlus saab alguse 6. detsembril, mil tähistatakse Soome iseseisvuspäeva. Tänavu saab Soome riik juba 99-aastaseks. Teeme Soomele omapoolse kingituse eestikeelsete Vikipeedia-artiklite kujul! Osaleda võivad kõik. Selleks on vaja vaid registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema ning asuda artiklit kirjutama või tõlkima. Artikleid võib tõlkida nii soome vikipeediast kui ka ükskõik millisest teisest vikipeediast. Osaleja võib ka täiendada juba olemasolevaid artikleid. Olemasolevad Soome-teemalised artiklid leiduvad kategoorias Soome ja selle alamkategooriates. Uutel kirjutajatel palume tutvuda ka Vikipeedia juhendiga.

Oma osavõtust sai teada anda siin: Vikipeedia:Soome-Eesti artiklivõistlus/Osalejad.

Parimad kirjutajad selgitas välja žürii koosseisus Sven-Erik Soosaar (MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse esimees), Heikki Kastemaa (Wikimedia Suomi juhatuse esimees) ja Margit Kuusk (TÜ soome keele ja kultuuri õppejõud). Hindamisel võeti arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema olulisust. Auhinnad panid välja Wikimedia Eesti, Eckerö Line, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ning teised koostööpartnerid. Auhindade pidulik üleandmine toimus 27. jaanuaril Tallinnas Soome Vabariigi suursaatkonnas.

  • 1. koht – Njosnavelin - Eckerö Line'i kinkekaart ja 50€ Rahva Raamatu kinkekaart, raamat ja meened
  • 2. koht – Yx teine - Eckerö Line'i kinkekaart ja 30€ Rahva Raamatu kinkekaart, raamat ja meened
  • 3. koht – Leemarx - Eckerö Line'i kinkekaart ja 20€ Rahva Raamatu kinkekaart, raamat ja meened
  • 4. koht – Ohpuu - Eckerö Line'i kinkekaart ja 10€ Rahva Raamatu kinkekaart, raamat ja meened
  • 5. koht – Cassini120 - Eckerö Line'i kinkekaart ja 10€ Rahva Raamatu kinkekaart, raamat ja meened
  • Algaja eriauhind – Stibium91 - 20€ Rahva Raamatu kinkekaart ja meened

Kõik osavõtjad said Wikimedia Suomi poolt virtuaalse põdrasüdamemärgi.

Soovituslikke teemasid[muuda lähteteksti]

Küsimuste korral pöördu kasutaja Metsavend poole jättes teate tema arutelulehele. Üldisi küsimusi võib jätta ka selle lehe arutelulehele.