Vikipeedia:Pärimisõigus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pärimisõigus on õppeaine Tartu Ülikoolis 2018/19. õa kevadsemestril.

Siin leheküljel on loetletud selle aine raames koostatud vikiartiklid. Siit on näha 2017/18. õa kevadsemestril loodud artiklid.

Artiklid[muuda lähteteksti]

Enne artikli loomist või täiendamist registreerige end Vikipeedia kasutajaks, kasutades lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks" või seda lehekülge. Lisage siia alla link enda artiklile ja selle järele oma allkiri (~~~~).

Artikli mustandi kirjutamine[muuda lähteteksti]

Artikli mustandit luues pange tähele:

  • Vaadake videot, kuidas artikkel Vikipeedias vormistada.
  • Artikli alguses on pealkiri paksus kirjas, millele järgnevad n-ö definitsioon ja sissejuhatus (vt teiste Vikipeedia artiklite algusi).
  • Liigendage artikkel peatükkideks.
  • Viidake. Kasutage endale mugavat ühtset viitamissüsteemi, Vikipeedial ei ole oma viitamisstandardit.
  • Viimane peatükk on "Viited". Selle järele võib tulla peatükk "Välislingid". Need "viitavad tavaliselt kõnealuse isiku või organisatsiooni enda kodulehele ja autoriteetsete andmebaaside või kogumike sissekannetele, mis on täielikult pühendatud artikli teemale".
  • Artikli tekst peab olema entsüklopeediline ja kindlasti ei tohi kopeerida teiste autorite loodut (plagiaat ehk loomevargus on lubamatu). S.t kasutage omaenda sõnastust ning viidake faktide päritolule, et nende paikapidavust oleks võimalik kontrollida.

Tähtajad ja nõuded[muuda lähteteksti]

Artikkel laaditakse Vikipeediasse ... ühises vikiseminaris. Õppeassistent-keeletoimetaja loeb artikli hiljemalt nädala jooksul üle.

Korraliku teksti loomine nõuab palju aega. Arvestage sellega ja alustage varakult!

Abi[muuda lähteteksti]

Artikli vormistamise ühe võimaluse kohta on olemas video. Küsimustele leiab vastused juhendist. Sealt saad vaadata ka seda, kuidas on mõni konkreetne artikliosa vormistatud, kuidas lisada viiteid ja pilte.

Siinse lehekülje arutellu on oodatud aine korraldust puudutavad päringud.

Arutelulehekülgedel palun allkirjastage oma kommentaar, kasutades nelja tildet (~~~~), et oleks näha, kes selle kommentaari kirjutas. Allkiri tekib nelja tilde kasutamisel automaatselt pärast lehe salvestamist.