Vikipeedia:20. sajandi kunsti ajalugu

Allikas: Vikipeedia

20. sajandi kunsti ajalugu II on õppeaine Tartu ülikoolis 2017/18. õa kevadsemestril.

Siin leheküljel on loetletud selle aine raames koostatud vikiartiklid. Siit on nähtavad 2017/18. õa sügissemestri artiklid.

Artiklid[muuda lähteteksti]

Enne artikli loomist või täiendamist registreerige end Vikipeedia kasutajaks, kasutades lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks" või seda lehekülge. Märkige tabelisse teema ja lisage kasutajanimi formaadis [[Kasutaja:Kasutajanimi|Kasutajanimi]]. Nime lisamiseks klõpsake selle lehe ülaservas nupule "Muuda lähteteksti". Kui vajate seejuures abi, kirjutage arutelulehele.

Nr Artikli kirjutaja kasutajanimi Artikkel
1 Kasutajanimi Artikli teema
2 Kasutajanimi Artikli teema
3 Kasutajanimi Artikli teema
4 Kasutajanimi Artikli teema
5 Kasutajanimi Artikli teema
6 Kasutajanimi Artikli teema
7 Kasutajanimi Artikli teema
8 Kasutajanimi Artikli teema
9 Kasutajanimi Artikli teema
10 Kasutajanimi Artikli teema

Artikli mustandi loomine[muuda lähteteksti]

Artiklit luues pange tähele:

  • Pööra tähelepanu juba Vikipeedias olevale sisule. Kui Sinu teemal on artikkel juba olemas, siis kopeeri selle artikli tekst ja täienda-paranda seda.
  • Artikli alguses on pealkiri paksus kirjas, millele järgnevad n-ö definitsioon ja sissejuhatus (vt teiste Vikipeedia artiklite algusi).
  • Liigendage artikkel peatükkideks.
  • Viidake. Kasutage endale mugavat ühtset viitamissüsteemi, Vikipeedial ei ole oma viitamisstandardit.
  • Võõrkeelne Vikipeedia artikkel ei sobi allikaks, kopeerima peab lähteartiklis olemasoleva viite.
  • Viimane peatükk on "Viited". Selle järele võib tulla peatükk "Välislingid". Need "viitavad tavaliselt kõnealuse isiku või organisatsiooni enda kodulehele ja autoriteetsete andmebaaside või kogumike sissekannetele, mis on täielikult pühendatud artikli teemale".
  • Mõelge, kas ja mis sisuga infokast artikli juurde lisada.
  • Artikli tekst peab olema entsüklopeediline ja kindlasti ei tohi kopeerida teiste autorite loodut (plagiaat ehk loomevargus on lubamatu). S.t kasutage omaenda sõnastust ning viidake faktide päritolule, et nende paikapidavust oleks võimalik kontrollida.
  • Vaadake videot, kuidas artikkel Vikipeedias vormistada.

Tähtajad ja nõuded[muuda lähteteksti]

Artikkel tuleb õppejõule esitada hiljemalt ... . Artikli pikkus peab olema vähemalt 10 000 tähemärki (koos tühikutega, ilma sisukorra ja viideteta). Kasutama peab minimaalselt 3 allikat.

Abi[muuda lähteteksti]

Artikli vormistamise ühe võimaluse kohta on olemas video. Küsimustele leiab vastused juhendist. Sealt saad vaadata ka seda, kuidas on mõni konkreetne artikliosa vormistatud, kuidas lisada viiteid ja pilte. Siinse lehekülje arutellu on oodatud otseselt aine korraldust puudutavad päringud.

Arutelulehekülgedel palun allkirjasta oma kommentaar, kasutades nelja tildet (~~~~), et oleks näha, kes selle kommentaari kirjutas. Allkiri tekib nelja tilde kasutamisel automaatselt pärast lehe salvestamist.