Via Hanseatica

Allikas: Vikipeedia

Via Hanseatica on tee ajalooliste hansalinnade Lübecki, Riia, Tartu ja Peterburi vahel. Via Hanseatica kuulub Pan-Euroopa transpordivõrgustikku ja on nn transpordikoridor 1A. Kogu marsruut kulgeb suunal Lübeck-Gdansk-Kaliningrad-Šiauliai-Jelgava-Riga-Valka/Valga-Tartu-Narva-St. Petersburg. VH on: • Strateegiliselt põhjalikult planeeritud ja kiirelt arenev arenguvöönd. • Rikka kultuuri- ja ajaloopärandiga atraktiivne piirkond. • Atraktiivne ja kvaliteetne külastuspiirkond - arendatud infrastruktuuriga teed, kvaliteetsete turismitoodete ja teenustega. • Eriline ja huvipakkuv turismitoode – ühel reisil mitu riiki ja palju erinevaid kultuure. Via Hanseaticast kujundatakse kultuuri- ja ajaloohuvilisele turistile suunatud turismimarsruut, mis peaks seonduma meeltes põneva ajaloo, kauni arhitektuuri ja vaatamisväärsuste, uute teadmiste ja üllatavate faktidega, mitmekesise kultuuri, hea toidu, mõnusa õhkkonna, sõbralike inimeste ja kogu sellega, mis teeb külalise reisi unustamatuks ja eriliseks.

Via Hanseatica maismaakoridor läbib järgmisi Euroopa linnu - Kiel-Berliin-Varssavi-Kaunas-Riia-Valga-Tartu-Jõhvi-Narva-St Peterburg.

Via Hanseatica arendamine Venemaal, Eestis ja Lätis

Aastal 2012 ühendas 45 erinevat partnerorganisatsiooni oma jõud, et kasutada Eesti, Läti ja Venemaa territooriumitel asuvat rahvusvahelist Via Hanseatica turismimarsruuti maksimaalselt ära. See tähendab, et loodi ühised VH näidismarsruudid ja –paketid, tugev partnerlussuhe kohalike võimude, ettevõtjate ja turismiarendajate vahel ning muudeti Via Hanseatica võimalikult nähtavaks nii omade kui külaliste jaoks. Kokku jääb antud alale nii 600 kilomeetrit looduslikku ilu kui ka suurepäraseid mõisahooneid ja aktiivpuhkuse paiku.

Tänaseks on valminud Via Hanseatica veebilehekülg  ja reisiplaneerija. Arendamise tulemusena on kasutajatele kättesaadavad ka Via Hanseatica mobiilirakendus Androidi ja iOSi operatsioonisüsteemidele. Via Hanseatica teelejäävatest turismiinfopunktidest leiab soovija ka teekonna trükikaardi.

Lisaks ilmus 2014. aasta märtsis trükist Via Hanseatica raamat-reisijuht, mille autoriks on kirjanik Sass Henno. Reisiraamat on tänapäevane romantiline reisilugu noorest vene ärimehest Markist, tema abikaasast Nadiast ning nende kahest lapsest, kes võtavad ette teekonna mööda Via Hanseaticat. Raamat ühendab kirjaniku fantaasiarikka loo ning kogu praktilise Via Hanseatica teele jääva info. Raamatut saab lugeda aadressil www.issuu.com/viahanseatica.

Suuremad Via Hanseatica äärsed linnad on:

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]