Via Hanseatica

Allikas: Vikipeedia

Via Hanseatica on tee ajalooliste hansalinnade Lübecki, Riia, Tartu ja Peterburi vahel. Via Hanseatica kuulub Pan-Euroopa transpordivõrgustikku ja on nn transpordikoridor 1A. Kogu marsruut on järgmine: LübeckGdanskKaliningradŠiauliaiJelgavaRiia–Valka/ValgaTartuNarvaPeterburi.

Via Hanseatica on

  • strateegiliselt põhjalikult planeeritud ja kiiresti arenev arenguvöönd;
  • rikka kultuuri- ja ajaloopärandiga piirkond;
  • atraktiivne ja kvaliteetne külastuspiirkond – arendatud infrastruktuuriga teede, kvaliteetsete turismitoodete ja teenustega;
  • eriline ja huvipakkuv turismitoode – ühel reisil mitu riiki ja palju erinevaid kultuure.

Via Hanseaticast kujundatakse kultuuri- ja ajaloohuvilisele turistile suunatud turismimarsruut, mis peaks seonduma meeltes põneva ajaloo, kauni arhitektuuri ja vaatamisväärsuste, uute teadmiste ja üllatavate faktidega, mitmekesise kultuuri, hea toidu, mõnusa õhkkonna, sõbralike inimeste ja kõige sellega, mis teeb külastaja reisi unustamatuks ja eriliseks.

Via Hanseatica maismaakoridor läbib järgmisi Euroopa linnu: KielBerliinVarssaviKaunasRiiaValgaTartuJõhviNarvaPeterburi.

Areng Venemaal, Eestis ja Lätis[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2012 ühendas 45 partnerorganisatsiooni oma jõud, et kasutada Eesti, Läti ja Venemaa territooriumil asuvat rahvusvahelist Via Hanseatica turismimarsruuti maksimaalselt ära. See tähendab, et loodi ühised Via Hanseatica näidismarsruudid ja -paketid, tugev partnerlussuhe kohalike võimude, ettevõtjate ja turismiarendajate vahel ning muudeti Via Hanseatica võimalikult nähtavaks nii omade kui külaliste jaoks. Kokku jääb sellele alale nii 600 kilomeetrit looduslikku ilu kui ka suurepäraseid mõisahooneid ja aktiivpuhkuse paiku.

Loodud on Via Hanseatica veebileht[1] ja välja töötatud reisiplaanur [2]. Arendamise tulemusena on kasutajatele kättesaadavad ka Via Hanseatica mobiilirakendused Androidi [3] ja iOSi [4] operatsioonisüsteemiga mobiilseadmetele. Via Hanseatica teele jäävatest turismiinfopunktidest leiab soovija ka teekonna trükikaardi.

2014. aasta märtsis ilmus trükist Via Hanseatica raamat-reisijuht, mille autor on kirjanik Sass Henno. Reisiraamat on tänapäevane romantiline reisilugu noorest vene ärimehest Markist, tema abikaasast Nadiast ning nende kahest lapsest, kes võtavad ette teekonna mööda Via Hanseaticat. Raamat ühendab kirjaniku fantaasiarikka loo ning kogu praktilise Via Hanseatica teele jääva info. Mitmes keeles raamat on veebis tasuta loetav [5].

Suuremad Via Hanseatica äärsed linnad[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]