Mine sisu juurde

Venemaa välispass

Allikas: Vikipeedia
Venemaa pass

Venemaa välispass ehk Venemaa üldkodaniku rahvusvaheline pass (ametlikult vene keeles: Заграничный паспорт гражданина Российской Федерации või Общегражданский международный паспорт гражданина Российской Федерации - Venemaa Föderatsiooni kodaniku piiriülene pass) on siseministeeriumi või välisministeeriumi poolt Venemaa Föderatsiooni kodanikele rahvusvaheliseks reisimiseks väljastatud dokument. Venemaa kodanikud peavad Venemaa Föderatsioonist lahkumisel või sealt sisenemisel kasutama oma välispasse, välja arvatud juhul, kui nad sõidavad riiki / riigist, kus Venemaa üldkodanikku siseriiklikku passi tunnustatakse kehtiva reisidokumentina.

1997. aastal välja antud Venemaa välispasside esimene versioon oli käsitsi kirjutatud ja alates 2000. aastast väljastatud välispassid olid masinloetavad passid 36 leheküljega ja need kehtisid 5 aastat. 2006. aastal andis Venemaa välja esimese biomeetrilise passi ja 2010. aastal muudeti biomeetriliste välispasside disaini, mis on praegu välja antud 46 leheküljega ja kehtivad 10 aastat.

Lisaks tavapärasele välispassile on välismaal reisimiseks kolm sihtotstarbelist passi: diplomaatiline pass, meremehe pass ja teenistuspass (väljastatakse ametlikule ärile välismaale minevatele riigiametnikele).