Venemaa välispass

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Venemaa pass

Venemaa välispass (ametlikult vene keeles: Заграничный паспорт гражданина Российской Федерации - Vene Föderatsiooni kodaniku piiriülene pass) on siseministeeriumi poolt Venemaa Föderatsiooni kodanikele rahvusvaheliseks reisimiseks väljastatud dokument. Venemaa kodanikud peavad Venemaa Föderatsioonist lahkumisel või sealt sisenemisel kasutama oma välispasse, välja arvatud juhul, kui nad sõidavad riiki / riigist, kus Venemaa passi tunnustatakse kehtiva reisidokumentina.

1997. aastal välja antud Venemaa välispasside esimene versioon oli käsitsi kirjutatud ja alates 2000. aastast väljastatud välispassid olid masinloetavad passid 36 leheküljega ja need kehtisid 5 aastat. 2006. aastal andis Venemaa välja esimese biomeetrilise passi ja 2010. aastal muudeti biomeetriliste välispasside disaini, mis on praegu välja antud 46 leheküljega ja kehtivad 10 aastat.

Lisaks tavapärasele välispassile on välismaal reisimiseks kaks sihtotstarbelist passi: diplomaatiline pass ja teenistuspass (väljastatakse ametlikule ärile välismaale minevatele riigiametnikele).