Vahejahuti

Allikas: Vikipeedia
Vahejahuti

Õhu vahejahuti (inglise keeles intercooler) on mehaaniline seade, mida kasutatakse turbokompressoritega varustatud sisepõlemismootorites.

Vahejahuti ülesandeks on jahutada turbokompressorist mootorisse minevat õhku ja seeläbi tõsta sisepõlemismootori kasutegurit. Füüsika seaduste kohaselt õhk soojeneb kokkusurumisel ja seetõttu ruumala suureneb märgatavalt. Selle tulemusel mahub õhku silindrisse tunduvalt vähem. Termin vahejahuti tuleneb sellest, et ta jahutab õhku turbokompressori ja silndrite vahel. Vähendades jahutamise teel õhu ruumala tekib võimalus silindrisse viia rohkem hapnikku. See omakorda tekitab võimaluse põletada läbi rohkem kütust ühe mootori töötakti jooksul[1].Mida rohkem kütust mootoris efektiivselt põletatakse, seda suurem on tema võimsus. Samal ajal kahandab efektiivne põletamine ka kütusekulu. Kui mootoril puudub vahejahuti,siis jääb turbokompressorist tulev kuum õhk maha jahutamatta ja see omakorda võib põhjustada detonatsiooni[2]. Tänapäeval kasutatakse õhu vahejahuteid tehnika valdkonnas üsna laialdaselt, eesmärgiga saavutada suuremat võimsust ja vähendada kütusekulu. Tavaliselt paigaldatakse vahejahuti kohta, kus on külma õhu pealevool maksimaalne. Nagu näiteks sõiduki esiosa.

Lisaks õhkjahutusega vahejahutile on olemas ka vedelikjahutusega vahejahuti. Antud jahuti kasutab laadimisõhu jahutamiseks vedelikku. Selle seadme puhul pumbatakse jahe vedelik läbi vahejahuti ja selle toimel mootorisse mineva õhu temperatuur langeb. Soojenenud vedelik juhitakse läbi voolikute ning torude auto radiaatorisse, mis alandab vedeliku temperatuuri.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Kaido Soorsk. "Vahejahuti". Whatcar?, 12.05.2010. Kasutatud 10.02.2017.
  2. "What is an intercooler?". Engine Basics, 2010. Kasutatud 11.02.2017.