Mine sisu juurde

United States Marshals Service

Allikas: Vikipeedia
United States Marshals Service
USMS-i pitsat
USMS-i pitsat
USMS-i lipp
USMS-i lipp
Lühend USMS
Deviis Justice, Integrity, Service
Asutatud 24.  september 1789; 234 aastat tagasi (1789-09-24)
Tüüp föderaalagentuur
Peakorter Crystal City (Virginia), Arlingtoni maakond, Virginia, Ameerika Ühendriigid
Asukoht Ameerika Ühendriigid
Tegevuspiirkond Ameerika Ühendriigid
Emaorganisatsioon Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium
Töötajad 94 marssalit, 3571 abimarssalit ja uurijat, 1565 muud töötajat (2020)[1]
Veebileht www.usmarshals.gov
USMS-i ametimärk

United States Marshals Service (Ameerika Ühendriikide marssaliteenistus, USMS) on föderaalne õiguskaitseamet Ameerika Ühendriikides. USMS on justiitsministeeriumi alluvuses tegutsev ametkond, mis tegutseb föderaalkohtusüsteemi täitevasutusena õiguskaitselistes ülesannetes. See on USA vanim föderaalne õiguskaitseamet, mis loodi 1789. aasta kohtute seadusega George Washingtoni presidendiajal Ameerika Ühendriikide marssaliametina (Office of the United States Marshal).[2] Tänapäevasel kujul loodi USMS 1969. aastal, et koondada föderaalkohtupiirkondades seni eraldiseisvalt tegutsenud marssalid keskse organisatsiooni alla.

USMS vastutab peamiselt kohtunike ja teiste kohtutöötajate ihukaitse, põgenenud kurjategijate püüdmisoperatsioonide korraldamise, kuritegeliku vara haldamise, föderaalse tunnistajakaitseprogrammi ning vangide ja illegaalsete immigrantide transpordisüsteemi toimimise, föderaalsete vahistamismääruste jõustamise ja föderaalvalitsuse kõrgemate ametnike turvamise eest. Oma ajaloo vältel on marssalid pakkunud ka ainulaadseid turvateenuseid, sealhulgas näiteks kodanikuõiguste liikumise ajal lõunaosariikides õppinud afroameeriklastest üliõpilaste kaitset, Ameerika Ühendriikide õhuväe LGM-30 Minutemani tuumarakettide transpordi turvamist, korrakaitset Ameerika Ühendriikide Antarktika-programmile ning riigi strateegilise ravimitagavara valvet.

Marssalid nimetab ametisse Ameerika Ühendriikide president senati ettepanekul ja kinnitusel. Teenistust juhib direktor, kelle ametisse määramine toimub samasugusel viisil.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. https://www.usmarshals.gov/duties/factsheets/facts.pdf
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 20. oktoober 2020. Vaadatud 17. novembril 2020.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  3. https://www.law.cornell.edu/uscode/text/28/561

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]