Undel Kokk

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Undel Kokk (sündinud 26. veebruaril 1947 Hanila vallas Läänemaal) on eesti koorijuht ja pedagoog.

Undel Kokk kasvas üles Kinksi[viide?] külas, kus tema vanemad olid talupidajad. Ta lõpetas 1965. aastal Haapsalu 1. Keskkooli ja 1970. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi muusikaõpetajana.

Tööd alustas ta Tallinna 47. Keskkooli muusikaõpetajana (1971–1973), pärast Tartusse kolimist jätkas Tartu Sanatoorse Keskkooli õppealajuhataja ja muusikaõpetajana.

1977–2015 oli Kokk Tartu Karlova Gümnaasiumi (endise Tartu 7. Keskkooli) direktor. Ta on juurutanud koolis koorimuusika süvaõppe.

Undel Kokk on olnud kolme esimese Tartu Linnavolikogu koosseisu liige ja Tartu Kultuurkapitali nõukogu liige selle asutamisest 1991. aastal kuni 2004. aastani. Ta oli ka Eesti Kongressi liige.

Tegevus dirigendina[muuda | muuda lähteteksti]

Undel Kokk on tegelenud aktiivselt koorimuusika arendamisega 1973. aastast, mil temast sai Tartu Poistekoori dirigent (1992–2018 peadirigent). 1980. aastal rajas Undel Kokk koos tollase direktori asetäitja Uno Uigaga koorimuusikaklassid. Edu on saatnud neidudekoori Kurekell, lastekoori Maarjalill, kolme mudilaskoori, puhkpilliorkestrit, ansambleid jm.

Undel Kokk on olnud poiste- ja meeskooride üleriigiliste laulupidude algataja[viide?] ja organiseerija; olnud üldlaulupidude ja maakondlike laulupidude dirigent.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Undel Kokal on pojad Marten ja Marek Kokk ning tütar Silja Kokk.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]