Uncharted 2: Among Thieves

Allikas: Vikipeedia
Uncharted 2: Among Thieves
Arendaja Naughty Dog
Levitaja Sony Computer Entertainment
Disainer Dan Houser
Mootor Naughty Dog 2.0, Havok
Platvorm PlayStation 3,
Väljalaskeajad Põhja-Ameerikas 13. oktoober 2009, Euroopas 16. oktoober 2009
Žanr põnevus-seiklus
Meedia Blu-ray Disc
Sisendseaded Mängupult

"Uncharted 2: Among Thieves" on 2009. aasta oktoobris müügile jõudnud arvutimäng, mis on 2007. aasta mängu "Uncharted: Drakes Fortune" järg.

See on PlayStation 3 eksklusiivmäng, žanrilt põnevus-seiklusteos, mille looja on Naughty Dog ja levitaja Sony Computer Entertainment.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

"Among Thieves" võtab järje üles peaaegu kaks aastat pärast seda, kui leidsid aset "Drakes Fortune'i" sündmused. Nathan "Nate" Drake'i (hääleandja Nolan North) uus seiklus keerleb lahendamata ajaloolise müstika ümber, seotud Marco Polo reisiga, mis leidis aset 1292. aastal. Marco Polo seilas 14 laeva ning üle 600 reisija ja meeskonnaliikmetega, kuid kui ta jõudis oma sihtmärki poolteist aastat hiljem, oli alles ainult üks laev ja ainult 18 reisijat elus. Vaatamata sellele, et Marco Polo kirjeldas oma reisi minuti täpsusega, ei avaldanud ta eales, mis juhtus kadunuks jäänud laevadega.

Lugu algab haavatud Nate'iga, kes ärkab rongis, mis ripub kalju serva äärel. Läbi meenutuste, avaldatakse, et Harry Flynn ja tema tüdruksõber Chloe Frazer (Claudia Black)-Nate'i vana kallim, pakkusid talle tööd – tuleb varastada Istanbuli muuseumist Mongoolia õlilamp. Nate nõustub teadmisega, et lamp annab vastuseid sellele, mis juhtus Marco Polo laevastikuga. Flynn ja Drake saavadki kätte lambi, mis sisaldab kaarti. Kaart osutab sellele, et kadunud laevastik transportis Shambhalast "Cintamani Kivi" just enne seda, kui tsunami uhtus Borneo kaldale. Flynn, kes selle kaardi endale sai, teeb Drake'ile tünga, nii et Drake arreteeritakse ja vangistatakse kolmeks kuuks. Lõpuks siiski ta sõber Victor "Goddamn" Sullivan ja Chloe vabastavad ta.

Jälitades Flynni ja tema ülemust – Serbia sõja kriminaalkurjategijat Zoran Lazarevicit – Borneosse, avastab kolmik, et kadunud laevastik eales ei omandanudki Cintamani kivi. Avastades haua, mis sisaldab Polo reisjate laipu ja samuti ka kuldset Tiibeti pistoda ja Polo kirja, milles seisneb, et järjekordne vihje on Pokhara templis, Nepalis. Sullivan küll loobub, sellegipoolest Nate ja Chloe suunduvad Nepali. Teel templisse kohtab paar Elena Fisherit (Emily Rose) ja tema operaatorit Jeffi, kes jälitavad Lazarevicit, et leida head lugu. Põgenedes Lazarevići käsilaste eest, jõuab nelik templisse, kus avastab, et kivi asukohaks on Himaalaja.

Grupp langeb varitsuse alla, Jeff saab haavata, põgenedes haavatud Jeffiga, Chloe ähvardab Nate ja Elenat relvaga, samalajal, mil Flynn ja Lazarevic välja ilmuvad. Nate on sunnitud loovutama pistoa Lazarevicile, viimane tapab Jeffi, Nate ja Elena jõuavad põgeneda, varastavad dziibi ja sõidavad rongile järgi, Nate, kes sooritab meeleheitliku hüppe pääseb rongile ja leiab chloe, viimane aga keeldub lahkuma koos temaga, ilmub Flynn, kes tulistab Nate kõhtu. ilma igasugu väljapääsuta, tulistab Nate propaanipaake, tappes Flynni mehed. Plahvatuse tõttu aga kihutab ta ise pooliku rongiga kalju ääre poole.

Nate põgeneb surmatoovast rongist ja komberdab haavatuna läbi lumetormi, kuni langeb meelemärkuseta maha. Ta ärkab üles Tiibeti linnas, kus ta kohtub uuesti Elenaga ja tutvub 90-aastase sakslase Karl Schäferiga. Schäfer pajatab Natile, et pistoda on võtmeks, et leida Shambala, aga Nate'il on hoopis loobumismõtted peas, Schäfer veenab siiski Drake'i ning saadab tema ja küla kohaliku Tenzini leidmaks oma 70 aastat tagasi sooritatud ekspeditsiooni jäänuseid. Nate ja Tenzin avastavad, et Schäferi mehed olid SS-i liikmed, ja ta oli nad tapnud, et kaitsta Maailma kivi väe eest. Nate ja Elena järgnevad röövitud Schäferile, jälitades Lazarevicit mahajäetud kloostrisse. Nad leiavad surmavalt haavatud Schäferi, kes jutustab, et Nate peab Cintamani kivi hävitama...

Arendus[muuda | muuda lähteteksti]

2009. aasta E3-l (Electronic Entertainment Expo) tutvustavad mängu tegijad kuidas hääleandjad liikumissensorite abil teevad mängu tarbeks mingit stseeni, selleks kannavad nad spetsiaalset disainitud ülikondi.

Naughty Dog tahtis saavutada maksimumi Celli protsessori CPU-st, nende kasutatavus oli esimese mängu korral vaid 30%, tulemusena on mängul palju realistlikum animatsioon.

"Uncharted 2" kasutab Naughty Dogi mängu mootorit Game Engine 2.0, uuendatud ja optimeeritud versioon esimesest mootorist.

26. augustil 2009 teatati, et "Uncharted 2" kasutab umbes 90% Celli protsessori ressursist ja kasutab ka ühepoolsest Blu-ray kettalt 25 GB mälumahtu. Samas intervjuus küsiti, kas see mäng võiks joosta Xbox 360 peal, millele tuli vastus: ei eales, sest DVD-vorming seab omad piirangud.

Kriitikute hinnang[muuda | muuda lähteteksti]

"Uncharted 2" sai ülemaailmselt GameRankingu punktides kokku 96,22% ja GameStatsi lehel 9.6/10. Mäng sai ka Metacriticu punktides kokku 96/100. Saavutades sellega 2009. aasta kõige kõrgemini hinnatud mängu staatuse.

Esimese väljaandena tutvustas mängu "Uncharted 2" prantsuse ajakiri PSM3. Nimetades mängu kui "Pikka, visuaalselt jalustrabavaks, sügavamõttelist ja plahvatuslikuks, "Uncharted 2" kombineerib videomängu kõige kvaliteetsemaid elemente. On saavutatud uus verstapost videomänguajaloos." Ajakiri andis punktideks oma esimese 21/20.

Teine hinnang tuli PlayStation: The Official Magazine poolt, mis andis mängule perfektse punkti. Oma hinnangus nad ütlevad: "Unustage aasta parim mäng. See on üks parimaid mänge, mis on eales tehtud". Inglismaa versioon sellest ajakirjast andis samuti täispunktid. IGN andis 9,5/10, öeldes, "Uncharted 2" ei ole perfektne, aga ta on lähemal kui ükskõik milline teine mäng". Gamesradar andis 10/10, öeldes: "Lihtsalt sõnastades, "Uncharted 2" on põhjus, miks omada Ps3e". G4 andis 5/5, kriitik Adam Sessler märkis: ""Uncharted2" puhul on tegemist parima üksikmänguosaga, mida ma olen eales kogenud". 1up.com andis A+, kommenteerides mängu väga kvaliteetset muusikat ja heli. Eurogamer andis 10/10, nimetades: "Tähelepanu, mis pandud detailidesse, on väljaspool igasugust võrdlust." PSX Extreme ütles: "See on küsimatagi parim mäng, mida selles žanris on üle hulga aja nähtud."

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Spike Video Game Awardsil sai "Uncharted 2" rekordilise 8 nominatsiooni, saades ka aasta parima mängu auhinna (Game Of the Year).