Tsink Plekk Pang

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tsink Plekk Pang oli Tartus aadressil Küütri 6 1999–2014 tegutsenud hiina restoran-pubi.[1]

Tsink Plekk Pang saavutas kiiresti populaarsuse[2][1][3][4] ja oli tuntud mitte üksnes köögi poolest. Söögikoha ruumes toimusid ka näitused (nt Nerva[5] ja Riin Liivamägi[6]), kontserdid[7][8], tantsu-[9] ja moeüritused[10][11]. Kolmandale korrusele rajati vesipiibu-lounge. Tsink Plekk Pang pakkus toitlustust ka väljaspool Tartut toimuvail üritustel, sealhulgas Viljandi Pärimusmuusika Festivalil[12]. Tähelepanu pälvisid ka hoone välimus[13] ja Martti Ruusi kavandatud sisekujundus[4][14].

Kui Tsink Plekk Pang 1999. aasta oktoobris avati, olid omanikud vene taustaga naftaärimees Valeri Nadjuk ning hiljem Muhumaal[1] OÜ-s Muhu Pagarid[15] leivatootmisega tegelenud Martin Sepping, kes oli ka restorani tegevjuht. 2003 omandas ettevõtte Eva Kaitsale kuuluv OÜ Bop Direct. Maja kuulub Korneelia OÜ-le, mille omanik on pikaaegne Salvesti juht Tamara Gubenko. Restoran sulges uksed 29. juunil 2014, omaniku sõnul tuleb selle asemele Tartus Võru tänava alguses tegutsev Asian Chef, mida haldab Tartu ettevõtjale Naresh Modyle kuuluv OÜ Naan.[1]

Enne Hiina söögikohta tegutses samades ruumides ettevõtjale ja muusikule Lauri Laubrele kuulunud[4] söögikoht Dyrrelmatt[2], nõukogude ajal aga dieetsöökla Tempo[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Jaan Olmaru "Tsink Plekk Pang pani uksed kinni" Tartu Postimees, 30. juuni 2014, lk 1

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]