Toomas Altnurme

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Toomas Altnurme (sündinud 21. jaanuaril 1973) on eesti kunstnik, skulptor, fotograaf, disainer ja arvutigraafik.

Aastatel 1994–1995 õppis ta Tais Rjamangala Ülikoolis maalikunsti ja 1999–2001 Lõuna-Koreas Sŏulis Hongiki Ülikoolis kujutavat kunsti.

Toomas Altnurme õppis 7 aastat kujutavat kunsti Aasias: Tais Rajamangala Ülikoolis ja Lõuna-Koreas Kyonghees Souli Rahvusülikoolis ning lõpetas magistrantuuri Hongiki Ülikoolis Soulis.

Tema töid leidub 50 maal erakogudes, muuseumides ja avalikus ruumis skulptuuridena. Mõned olulisemad monumentaalvormide asukohad on USA Lõuna-Carolina osariigi Sumter, Kanada Québec, Venemaa Penza, Tšiili Carretas, Brasiilia Brusque, Costa Rica Cauhita, Taiwan Shimen, Jaapan ShinJuku, Tai Bangkok, Indoneesia Bali, SingapurLõuna-Korea Soul, Taani Hojer, Prantsusmaa Saint Henry, Saksamaa Baieri, Suurbritannia Exmoor, Hispaania Cervera, Läti Biksere, Leedu Panevėžys ja muidugi Eesti. Eestis leidub tema teoseid nii Tartu Kunstimuuseumis ja Eesti Kunstimuuseumis kui ka Tallinna, Pärnu ja Paide parkides. 2014. aastast töötab ta Araabia Ühendemiraatide ülikoolis kujutava kunsti õppejõuna. [1]

Ta on esinenud näitustel ja skulptuurisümpoosionidel Euroopas, Aasias, Lõuna-Ameerikas, Araabia Ühendemiraatides, USA-s.


Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Kujurite Ühenduse ja Maalikunstnike Liidu liige.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]