Mine sisu juurde

Tim Cook

Allikas: Vikipeedia
Tim Cook
Tim Cook

Timothy Donald Cook (sündinud 1. novembril 1960) on Ameerika ettevõtete juht, kes praegu töötab Apple Inc. tegevjuhina. Cook oli varem Applei tegevjuht töötades Steve Jobsi käe all

Cook liitus Apple'iga 1998. aastal märtsis ülemaailmsete toimingute asepresidendina ning töötas seejärel ülemaailmse müügi ja operatsioonide asepresidendina. Ta nimetati tegevjuhiks 24. augustil 2011, enne Jobsi surma aasta oktoobris. Tegevjuhina töötamise ajal on ta propageerinud rahvusvahelise ja siseriikliku järelevalve, küberjulgeoleku, Ameerika tootmise ja keskkonna säilitamise poliitilist reformimist. Alates 2011. aastast, kui ta Applei üle võttis, kahekordistas Cook ettevõtte tulu ja kasumit 2020. aastani ning ettevõtte turuväärtus kasvas 348 miljardilt dollarilt 1,9 triljonile dollarile.

2014. aastal sai Cook esimeseks tegevusjuhtiks Fortune 500, kes tuli avalikult välja homona. Cook töötab ka Nike, Inc. Juhatuses, Rahvusliku Jalgpalli Fondis ning on Duke’i ülikooli usaldusisik. Väljaspool Applei tegeleb Cook heategevusega ja 2015. aasta märtsis väitis ta, et planeerib annetada oma varanduse heategevuseks.