The New York Review of Books

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

The New York Review of Books (lühend: NYRB) on New Yorgis kord kahe nädala tagant ilmuv kirjandus-, kultuuri- ja publitsistikaajakiri, mis lähtub sellest, et tähtsate raamatute arvustamine on ise hädavajalik kirjanduslik tegevus.

Ajakirja asutasid selle praegused toimetajad Robert Silvers ja Barbara Epstein 1963. Esimeste numbrite kaastööliste seas olid W. H. Auden, Elizabeth Hardwick, Hannah Arendt, Edmund Wilson, Susan Sontag, Robert Penn Warren, Lillian Hellman, Norman Mailer, Gore Vidal, Saul Bellow, Robert Lowell, Truman Capote, William Styron ja Mary McCarthy. Kogu tiraaž osteti ära ja publikusse saadeti tuhandeid kirju, milles paluti ajakirja väljaandmise jätkamist.

2003. aastal oli väljaande tiraaž üle 115 000.

Et Euroopas selletaolist ajakirja ei ole. Poole artiklitest kirjutavad britid. Timothy Gordon Ash leiab, et tema ideed jõuavad kõige suurema publikuni just selle ajakirja kaudu.

Märt Väljataga on ajakirja järjepidev lugeja ning avaldab ajakirjas Vikerkaar sageli tõlkeid seal ilmunud kirjutistest, eriti Timothy Gordon Ashi artikleid.[viide?]

Välislink[muuda | muuda lähteteksti]