The Beach Boys

Allikas: Vikipeedia
The Beach Boys

The Beach Boys on 1961. aastal tegevust alustanud USA rock-ansambel. Algselt kergetel teemadel nagu surfamine, tüdrukud ja autod laule loonud ansamblist sai aja jooksul Brian Wilsoni juhtimisel populaarne ja kriitikute poolt tunnustatud koosseis.

The Beach Boysi debüütlugu ,,Surfin" tõusis kahe kuuga Billboardi Hot 100 hulka. 31. detsembril 1961. aastal sõlmisid nad lepingu Capitol Recordsiga.

The Beach Boysi esimene koosseis koosnes vendadest Brian, Carl ja Dennis Wilsonist, nende onupojast Mike Love'ist ja koolivennast Al Jardine'ist. Ansambli põhilised laulukirjutajad olid Brian Wilson ja Mike Love. Alates 1964. aastast ei esinenud Brian Wilson enam kontsertidel koos ansambliga, teda asendas Bruce Johnston. See koosseis, koos tegevuse algusaegadel lühikest aega koosseisu kuulunud David Marksiga, võeti 1988. aastal Rock'n'rolli Kuulsuste Halli liikmeks.

Ansambli muusikaline stiil ja koosseis on aastate jooksul palju muutunud. Seda on mõjutanud Brian Wilsoni kõrvalejäämine bändi tegevusest vaimuhaiguse ja narkosõltuvuse tõttu, Dennis ja Carl Wilsoni surmad (vastavalt 1983 ja 1998) ja kohtuvaidlused ansambli liikmete vahel. Pärast Carl Wilsoni surma vallandas Mike Love algkoosseisu liikme Al Jardine'i. Love ja Bruce Johnston hankisid endale õigused ansambli nimele ja jätkavad The Beach Boysi nime all kontsertide andmist.