Mine sisu juurde

Texas Instruments

Allikas: Vikipeedia
Texas Instruments
Tüüp börsiettevõte (NASDAQTXN)
Asutatud 1951
Asutajad Cecil H. Green, J. Erik Jonsson, Eugene McDermott, Patrick E. Haggerty
Peakorter Dallas, Texas, USA
Valdkonnad pooljuhtide tootmine
Töötajaid 29 977 (2016)
Koduleht www.ti.com

Texas Instruments Inc. (levinud lühend TI) on Ameerika Ühendriikide ettevõte, mis tegeleb pooljuht- ja arvutitehnoloogia arendamise ja müügiga. Ettevõte asub Texase osariigis Dallases. TI on suuruselt kolmas pooljuhitootja.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instrumentsi asutasid Cecil H. Green, J. Erik Jonsson, Eugene McDermott ja Patrick E. Haggerty 1951. aastal.

Texas Instrumentsi allüksused[muuda | muuda lähteteksti]

Tänapäeval koosneb Texas Instruments kahest peamisest allüksusest: pooljuhtide ja haridustehniliste seadmete üksusest.

Pooljuhid[muuda | muuda lähteteksti]

Ligikaudu 96 protsenti TI aastatulust teenitakse pooljuhttoodete pealt. Pooljuhtidega seotud toodete hulka kuuluvad analoog-digitaal- ja digitaal-analoogmuundurid, energia käsitlus lahendused ja analoogskeemid.

TI Wireless Business Unit (WBU) loob juhtmevabu lahendusi sellistele toodetele nagu on mobiiltelefonid, e-lugerid, tahvelarvutid ja muud kandeseadmed. Juhtmevaba suhtlus on olnud TI jaoks oluline. Tänapäeval on suurel osal müüdavatel mobiiltelefonidel sees just selle ettevõtte kiip.

Signaalitöötlus[muuda | muuda lähteteksti]

Digital Light Processingu töötas esimesena välja 1987. aastal Texas Instrumentsi teadur Larry Hornbeck. Praegu kasutatakse seda tehnoloogiat nii telerites kui ka projektorites.

Pooljuhtide divisjoni äriüksus Application Specific Products (ASP) arendab spetsiifilisi tooteid, mis varustavad digitaalse signaalitöötluse rakendusi nagu kaabelmodemid, kõne kokkusurumine ja äratundmine. TI toodab ka suures ulatuses digitaalsignaali protsessoreid ja nendele vastavat riistvara nendele kiipidele rakenduste loomiseks.

Mikrokontrollerid ja protsessorid[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instruments toodab laias valikus nii üldkasutuse kui ka reaalajas juhtimiseks mõeldud mikrokontrolleri seeriaid: MSP430, TMS320C2xxx, C24X, C28X. SMikrokontrollerite kõrval toodetakse ka mitmeid mitmetuumaliste protsessorite seeriaid. Näiteks OMAP-süsteem kiibil (systems-on-chips) on loodud väikese voolutarbega rakendustele ning seetõttu olid need algul mõeldud mobiiltelefonidele.

Haridustehnoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instruments toodab suures valikus kalkulaatoreid. TI-30 kõrval (mis oli algul väga populaarne) tuli TI välja TI-8 graafiliste kalkulaatorite seeriaga, millest esimene oli TI-81, suure menu saavutas TI-83 Puls ja nüüd müüakse TI-84 Pulsi, mis on eelmise mudeliga samaväärne, kuid uuendatud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]