Texas Instruments

Allikas: Vikipeedia

Texas Instruments Inc. (laialt tuntud TI'na) on USA firma, mis asub Texases, Dallases. TI tegeleb pooljuht- ja arvutitehnoloogia arendamise ja müügiga. TI on suuruselt kolmas pooljuhtide tootja.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instruments asutati Cecil H. Greeni, J. Erik Jonssoni, Eugene McDermotti, and Patrick E. Haggerty'i poolt 1951. aastal.

Texas Instumens'i allüksused[muuda | muuda lähteteksti]

Tänapäeval koosneb Texas Instruments kahest peamisest allüksusest: pooljuhtidest ja haridustehnoloogiast

Pooljuhid[muuda | muuda lähteteksti]

Ligikaudu 96 protsenti TI'i aastatulust teenitakse pooljuhttoodete pealt. Pooljuhtidega seotud toodete hulka kuuluvad analoog-digitaal- ja digitaal-analoogmuundurid, energia käsitlus lahendused ja analoogskeemid.

TI'i Wireless Business Unit (WBU) loob juhtmevabu lahendusi sellistele toodetele nagu on mobiiltelefonid, e-lugerid, tahvelarvutid ja teised kaasaskantavad seadmed. Juhtmevaba suhtlus on olnud TI’i jaoks oluline. Tänapäeval on suurel osal müüdavatel mobiiltelefonidel sees antud firma kiip.

Signaali Töötlus[muuda | muuda lähteteksti]

Digital Light Processing töötatas algselt välja 1987. aastal Texas Instruments teadlane Larry Hornbeck. Praegu kasutatakse seda tehnoloogiat nii televiisorites ja projektorites.

Pooljuhtide divisjoni äriüksus Application Specific Products (ASP) arendab spetsiifilisi tooteid, mis varustavad digitaal signaalitöötlus rakendusi nagu kaabel modemid, kõne kokkusurumine ja äratundmine. TI toodab ka suures ulatuses digitaalsignaali protsessoreid ja nendele vastavat riistvara nendele kiipidele rakenduste loomiseks.

Mikrokontrollerid ja Protsessorid[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instruments toodab laias valikus erinevaid nii üldkasutuse kui ka reaalajas juhtimiseks mõeldud mikrokontrolleri seeriaid: MSP430, TMS320C2xxx, C24X, C28X. SMikrokontrollerite kõrval toodetakse ka mitmeid mitmetuumaliste protsessorite seeriaid. Näiteks OMAP süsteem kiibil (systems-on-chips) on loodud väikese voolutarbega rakendustele ning seetõttu olid algselt suunatud mobiiltelefonidele.

Haridustehnoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

Texas Instruments toodab suures valikus kalkulaatoreid. TI-30 kõrval (mis oli algselt väga populaarne) tuli TI välja TI-8 graafiliste kalkulaatorite seeriaga, millest esimene oli TI-81 ja kõige menukam hetkel TI-83 Puls (nüüd TI-84 Puls, mis on samaväärne kuid uuendatud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]