Telia Eesti

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Telia Eesti
Asutatud 1993
Peakorter Mustamäe tee 3, Tallinn
Võtmeisikud Robert Pajos (juhatuse esimees)
Teenused kaugsideteenuste osutamine
Käive 309 743 000 € (2015)
Emafirma Telia Company
Tunnuslause Sinu elu. Sinu moodi.
Koduleht telia.ee

Telia Eesti AS (varem AS Eesti Telekom) on ettevõttele Telia Company AB kuuluv telekommunikatsioonifirma, üks suuremaid telekommunikatsioonifirmasid Baltimaades.

Kuni septembrini 2014 oli Eesti Telekom valdusfirma, mille tütarettevõtted Elion Ettevõtted AS ja AS EMT pakkusid telekommunikatsiooni teenuseid. Telia Company kontserni restruktureerimise käigus ühendati 1. septembril 2014 Eesti Telekomi senised tütarettevõtted Elion ja EMT valdusfirmaga ning ühendettevõte jätkas tegutsemist AS Eesti Telekomi nime all. Brändid Elion ja EMT jäid sealjuures endiselt alles.

20. jaanuaril 2016 muutis Eesti Telekom oma ärinime Telia Eesti AS-iks ning asendas ka senised brändid Elion ja EMT Teliaga.

AS Telia Eesti aktsiakapital koosneb 137 954 528 nimiväärtuseta lihtaktsiast. Kõik aktsiad kuuluvad ettevõtte omanikfirmale Telia Company AB.[1]

2010. aasta alguseni olid Eesti Telekomi aktsiad noteeritud Tallinna börsil. Ettevõtte börsilt äraviimise algatas TeliaSonera pärast Eesti Telekomi vähemusosaluste omandamist Eesti riigilt ja väikeaktsionäridelt.

Ettevõte on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu liige.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Majandusaasta aruanne 2017. Telia Eesti AS.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]