Tartu Kolgata Baptistikogudus

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tartu Kolgata kogudus)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tartu Kolgata baptistikogudus

Tartu Kolgata baptistikogudus-hoone esikylg.JPG
Endise kogudusehoone esikülg

Liikmeid 160
Aadress Veski 40, Tartu, Eesti
Koduleht www.kolgata.ee
Facebooki leht Kolgata Facebook

Tartu Kolgata baptistikogudus on üks kuuest baptistikogudusest Tartus. Kogudus kuulub Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liitu.

Koguduse pastor on Leho Paldre, juhatuse esimees on Daire Tiigivee, noortetööd juhib Sander Tulk, lastetööd Tiidrek ja Maili Nurme, muusikatööd Tähti Lehtsaar. Venekeelset osakonda juhib Pjotr Šuparski.

Kuni novembrini 2013 kasutas koguduse palvelat Karlova linnaosas, aadressil Tähe 66. 2013. aastal omandati seni Tartu Uusapostlikule kirikule kuulunud kaasaegne kirikuhoone Veski 40. Avajumalateenistus peeti uues kirikuhoones 10. novembril 2013.

Koguduses toimub igal nädalal tegevusi lastele, eri vanuses noortele eesti ja vene keeles, toimuvad Alfa-kursused ja muu kogudusetöö.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Enne Teist maailmasõda oli Tartus eri aegadel neli baptistikogudust: üks sai alguse 1901, teine 1906 ja kolmas 1911. Immaanueli koguduse palvemaja põles sõja ajal maha. Peeteli kogudusel ei lubanud nõukogude võim pärast sõda enam rendiruume kasutada. Nii liitusid nende koguduste liikmed ainsasse allesjäänud baptistipalvelasse: Kolgata kogudusse, mille palvela oli avatud 1931. aastal.

Avalikult tuntud Kolgata koguduse liikmeid[muuda | muuda lähteteksti]

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]