Tapamaja tänav

Allikas: Vikipeedia

Tapamaja tänav on tänav Narva Sutthoffi linnaosas. Algab Väike-Rakvere tänava nurgalt ja lõpeb Puškini tänavaga ristudes. Tänava pikkus on 260 m.

1900. ja 1905. aasta linnaplaanidel oli vene keeles Бойная улица (1912. aasta linnaplaanil Tapamaja uulits ehk Tapamaja tänav) täiesti teises kohas, Narva eeslinna idaosas. Selle piiriks oli läänes Surnuaia tänava (vene keeles Кладбищенская улица; 1905. ja 1912. aasta linnaplaanidel Sergei tänav, vene keeles Сергиевская улица) ja Laewa uulitsa ehk Laeva tänava (vene keeles Корабельная улица) ristmik ning idas Narova tänav (vene keeles Наровская улица; 1912. aasta linnaplaanil Jõe tänav). Hiljem sai see tänav Õhu tänava osaks.

Narva tapamaja ja Tapamaja tänav 1929. aasta linnaplaanil

1912. aasta linnaplaanil oli ka Uus-Tapamaja uulits ehk Uus-Tapamaja tänav, mis algas Rakvere tänavalt ja kulges põhja poole. 1929. ja 1940. aasta linnaplaanidel oli selle tänava nimi Tapamaja tänav ja see viis linna tapamaja juurde, mille järgi sai tänav oma nime. Teise maailmasõja ajal tapamaja hävis[1]. Samasse kohta rajati Narva lihakombinaat, mis liideti 1963. aastal Rakvere lihakombinaadiga ja 1990. aastatel suleti.

Praegu on samas kohas Väike-Rakvere tänav, mis kulgeb Rakvere tänavalt põhja poole umbes 100 m ja pöörab ida poole, aga põhja pool jätkub Tapamaja tänavana.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]