Eesti Spordigümnaasium

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tallinna Spordiinternaatkool)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Spordigümnaasium, algse nimega Tallinna Spordiinternaatkool (lühend TSIK), oli Tallinnas keskeriharidust andnud riiklik kool, mis tegutses aastail 1967–2000. Alates 2000. aastast jätkab spordialase hariduse andmist eraõppeasutus Audentese Spordigümnaasium.

TSIK-i asupaigaks sai Tallinnas Tondi 84/88 asuv territoorium, omaaegne Tondi mõis. Mõisaaegadest on säilinud iidsed pargipuud ja kaks väikest tiiki. Pargipuude keskele ehitati 1960.–1961. aastal hoonetekompleks Tallinna II Internaatkoolile, mille baasil alustas tööd ka Spordiinternaatkool. II Internaatkoolilt päranduseks saadud hoonetekompleksile (peahoone, magalad, söökla ja katlamaja) on lisandunud spordihall (kilehall 1973–200?), staadion, tennisekeskus ning võimlakompleks koos meditsiinikeskuse ruumidega (1978. a.)

1. septembril 1972 loodi Tallinna Spordiinternaatkooli juurde suusatamise osakond TSIK-i Otepää filiaalina. Esimesel õppeaastal komplekteeriti 7. klass. Kool tegutses Otepää Internaatkooli baasil ja osakonna õppe- ja sporditöö juhendamine pandi Otepää Internaatkooli direktorile.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]