Tallinna Ülikooli Õigusakadeemia

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tallinna Bakalaureuse Kool)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tallinna Ülikooli Õigusakadeemia oli Tallinna Ülikooli kolledž, eraülikooli Akadeemia Nord õigusjärglane. See loodi 2010. aastal ning 2015. aastal moodustati selle põhjal Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi õigusteaduse õppesuud.

Õigusakadeemiat juhatas 2010–2014 rahvusvahelise õiguse professor Rein Müllerson.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Akadeemia Nord (esialgu kandis nime Tallinna Bakalaureuse Erakool) asutati 1991 ning oli üks vanimaid erakõrgkoole Eestis. Akadeemias Nord oli võimalik õppida õigusteadust, psühholoogiat ning reklaami ja turundust nii bakalaureuse kui magistriõppes. Kõrgkoolil oli kolm teaduskonda: õigus- ja juhtimisteaduskond (dekaan Ilmar Selge), psühholoogia- ja kommunikatsiooniteaduskond (dekaan Voldemar Kolga) ning humanitaarteaduste keskus (juhataja Ene Grauberg).

1. juulist 2010 jätkas õppeasutus tegutsemist Tallinna Ülikooli koosseisus. 14. juunil 2010 sõlmitud liitumisleping põhines Tallinna Ülikooli ja Akadeemia Nord vahel 2. novembril 2009 sõlmitud koostöölepingul, haridus- ja teadusministri käskkirjal 30. novembrist 2009 ning Eesti kõrghariduse kvaliteediagentuuri ettepanekutel akadeemia Nordile õppe läbiviimise õiguse andmise kohta.[1]

2011. aastal sõlmiti ka koostööleping Sisekaitseakadeemiaga.[2]

2015. aastal Tallinna Ülikoolis toimunud struktuurireformi käigus sai Õigusakadeemiast TLÜ Ühiskonnateaduste Instituudi õigusteaduse õppesuund. 2015. aastal valiti Ühiskonnateaduste Instituudi direktoriks õigusteaduste doktor Indrek Grauberg. 2020. aastal valiti Indrek Grauberg teistkordselt Ühiskonnateaduste Instituudi direktoriks.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]