Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut[1] (lühend BFM) on Tallinna Ülikooli koosseisus olev instituut, mille akadeemilised suunad on meedia ja kommunikatsioon, kunstid ja kunstide didaktika.[2] Õppetöö toimub eesti ja inglise keeles.

BFM-is on tudengitel võimalus omandada laiapõhjaline haridus rahvusvahelises keskkonnas. Instituudi õppekavad annavad erialase ettevalmistuse töötamiseks mitmesugustes ametites, mis on seotud filmitootmise, televisiooni, uue meedia, kommunikatsiooni, koreograafia, kunsti ja muusikaga. Bakalaureuseõppes omandatud baasteadmisi ja oskusi saab süvendada magistrantuuris.

Kõikides õppekavades on tähtsal kohal praktikad ja koostööprojektid, mis võimaldavad aimu saada oma eriala toimimisest ning juba õppimise ajal Eestis ja välismaal kasulikke kontakte luua. BFM on varustatud nüüdisaegse video- ja helitehnikaga, BFM-il on oma telestuudio, kinosaal, montaažikeskus ja filmipaviljon.

Lisaks kraadiõppele on BFM-il oma tootmis- ja täiendkoolitusüksus BFM Koolitused, mis pakub mitmesuguseid koostöövõimalusi audiovisuaalsete projektide teostamiseks ja loominguliseks enesetäienduseks.

Aastatel 2006–2011 juhtis kooli Hagi Šein, 2011–2020 Katrin Saks[3]. 2020. aasta 1. septembrist on direktor Birgit Vilgats[4].

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

28. märtsil 2005. aastal loodi Tallinna Ülikooli senati otsusega Balti Filmi- ja Meediakool.[5] Kool loodi varem kultuuriteaduskonna alluvuses olnud telerežii ja filmi- ja videoõppetooli põhjal, millele lisandusid uued erialad.

1. septembrist 2015 jõustunud struktuurireformiga ühendati Balti Filmi- ja Meediakool, Kunstide instituut ja Kommunikatsiooni instituut üheks instituudiks (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiks)

Alates 1. jaanuarist 2021 jõustus otsus, millega on BFM-i nimi nüüdsest Balti filmi, meedia ja kunstide instituut.[1]

Maja[muuda | muuda lähteteksti]

2006–2012 asusid BFM-i tööruumid aadressil Sütiste tee 21. Aadressil Kotka 12 asus samal perioodil filmipaviljon.

2012. aastal valmis BFM-i õppehoone (ülikooli linnaku Nova maja)[6]. Majas on mitmeid eritingimustele vastavaid ruume: 161 m² filmipaviljon, 112 m² telestuudio, 4K projektoriga kinosaal, kaks helistuudiot, 3 helimontaažiruumi, 8 videomontaažiruumi ja arvutiklass. 2014. aasta kevadel koliti Kotka tänava filmipaviljonist lõplikult ülikoolilinnaku Nova majja. Tänaseks on kogu BFM ning BFM-iga seonduvad osakonnad kogunenud Tallinna Ülikooli linnakusse Narva maanteel.

2020. aasta jaanuaris avati BFM-il uus maja nimega Vita (ladina keeles 'elu').

Õppekavad[muuda | muuda lähteteksti]

BFM-is õpetatakse 7 bakalaureuse-, 9 magistri- ja 1 doktoriõppekava.

MEDIT[muuda | muuda lähteteksti]

BFM-i eriliseks vastutusvaldkonnaks Tallinna Ülikoolis on digi- ja meediakultuuri fookusvaldkonnas teostatava teadus- ja loometöö läbiviimine. Sel otstarbel kutsuti 2015. aasta suvel ellu Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus MEDIT. MEDIT-i juht on BFM-i meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.

BFM Koolitused[muuda | muuda lähteteksti]

BFM Koolitused korraldab mitmesuguseid filmi, meedia ja sõnumi visualiseerimisega seotud täiendkoolitusi ja seminare nii ettevõtetele, filmi-, televisiooni- ja meediavaldkonnas töötavatele inimestele kui ka lihtsalt filmi- ja videokunstihuvilistele ning amatööridele.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]