TTÜ Kuressaare kolledž

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

TTÜ meremajanduse keskus (varem TTÜ Kuressaare kolledž) on Tallinna Tehnikaülikooli õppe- ning teadus- ja arendusasutus, mis moodustati TTÜ nõukogu otsusega 18. mail 1999 ning mis tegutses kolledži staatuses kuni 2016. aasta lõpuni. Alates 2017. aastast jätkub tegevus TTÜ Eesti Mereakadeemia koosseisus meremajanduse keskusena. Keskus asub Kuressaares aadressil Tallinna tn 19.

Kolledž alustas õppetegevust turismi- ja toitlustuskorralduse erialaga, hiljem lisandusid elektroonika ning väikeettevõtluse rakenduskõrghariduse õppekavad. 2010. aastal alustati vastuvõttu väikelaevaehituse erialal.

2011. aastal moodustati kolledži struktuuri väikelaevaehituse kompetentsikeskus (SCC) – teadus- ja arendusüksus, mille peamine uurimisvaldkond on jätkusuutlik meretehnoloogia, kitsamalt laevade hüdrodünaamika. SCC pakub ettevõtetele väikelaevade disaini, mudelkatsete ja materjalilabori teenuseid.

Kolledži eelkäija on 1991 loodud Saarte Instituut, mis ühines Tallinna Tehnikaülikooliga 1998. aastal ning mille baasil aasta hiljem moodustati kolledž. Kolledži asutaja ning esimene direktor oli Maret Pank, aastatel 2004-2016 oli direktoriametis Anne Keerberg.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]