Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt TLÜ Rakvere kolledž)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž on Tallinna Ülikooli kolledž Rakveres, Pikk tänav 40.

Kolledž avati 1. septembril 1999. Kooli rajamine Rakveresse oli piirkonna jaoks tähelepanuväärne sündmus, kuna sellega taaskäivitati Rakvere Õpetajate Seminarist alguse saanud õpetajakoolitus. Kolledž on kujunemas kaasaegse õpikeskkonnaga regionaalseks haridus- ja teaduskeskuseks, mille eesmärgiks on arendada õppe- ja uurimistegevust ning toetada piirkondliku arengu vajadusi.

2002. aasta. sügisest toimub õppetöö kolledži oma majas Rakvere vanalinnas. Hoone on linna vanim veel praegu haridusasutusena tegutsev koolimaja. Õppetegevust alustati hoones 1805. aastal Rakvere Kreiskooli rajamisega, kus õppisid teiste hulgas ka Friedrich Reinhold Kreutzwald ja Friedrich Robert Faehlmann.

Üliõpilaste kasutada on kaasaegsed auditooriumid, arvutiklass ja raamatukogu iseseisvaks tööks ning kohvik lõõgastumiseks. Kolledžil on välja kujunenud hea praktikabaaside võrgustik. Ladus koostöö on ka linna raamatukogu, teatri ja rahvamajaga. Külastada saab kontserte, etendusi ja spordivõistlusi, mida üliõpilane saab sageli taskukohasemalt.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]