Mine sisu juurde

Suusahüpped 1972. aasta taliolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Suusahüpped 1972. aasta taliolümpiamängudel

Korraldaja: Jaapan Jaapan, Sapporo
<: Grenoble 1968 Innsbruck 1976 :>
1924 - 1928 - 1932 - 1936 - 1948 - 1952 - 1956 - 1960 1964 - 1968 - 1976 - 1980 - 1984 - 1988 - 1992 - 1994 1998 - 2002 - 2006 - 2010 - 2014 - 2018 - 2022 - 2026

Suusahüpped 1972. aasta taliolümpiamängudel toimusid 6.–11. veebruarini. Suure mäe hüpped toimusid Ōkurayama suusahüppestaadionil ja normaalmäe hüpped Miyanomori suusahüppestaadionil. Need olid ka 29. põhja suusaalade maailmameistrivõistlused. Lisaks olümpiamedalitele anti välja ka maailmameistrivõistluste medaleid.

Jaapani meeskonna strateegia toimis: normaalmäe hüpetel saadi kolmikvõit. Vaatamata kolmele võidule 1971/72. aasta nelja hüppemäe turneel pidi võitja Yukio Kasaya enne Bischofshofenis toimunud finaalvõistlust koju tagasi lendama, et koos meeskonnakaaslastega intensiivselt olümpiavõistlusteks valmistuda. Vastasel juhul oleks tal olnud võimalus saada esimeseks sportlaseks, kes võidab kõik neli nelja hüppemäe turniiri individuaalvõistlust.

Need olid kõigist taliolümpiamängude hüppevõistlustest ühed meeldejäävamad. Normaalmäel (70 m) saavutas korraldajamaa Jaapan hämmastava kolmikvõidu, mis oli nende esimene medal olümpiamängude suusahüpete ajaloos, samas kui suure mäe (90 m) võistluse võitis Wojciech Fortuna, teismeline Poolast, kes oli puhangulisest tuulest kasu lõiganud. See oli Poola esimene taliolümpia kuldmedal.

Normaalmägi

[muuda | muuda lähteteksti]
Koht Sportlane Riik 1. voor 2. voor Kokku
Kaugus Punktid Kaugus Punktid Punktid
Yukio Kasaya Jaapan84.0126.679.0117.6244.2
Akitsugu Konno Jaapan82.5120.279.0114.6234.8
Seiji Aochi Jaapan83.5123.377.5106.2229.5
4.Ingolf Mork Norra78.0112.078.0113.5225.5
5.Jiří Raška Tšehhoslovakkia78.5112.378.0112.5224.8
6.Wojciech Fortuna Poola82.0115.476.5106.6222.0
7.Gari Napalkov NSVL79.5112.476.0107.8220.2
Karel Kodejška Tšehhoslovakkia80.0114.775.5105.5220.2


Finaal: 6. veebruar
Osavõtjaid: 56
Riike: 16
Olümpiavõitja 1968: Jiří Raška,  Tšehhoslovakkia
Maailmameister 1970 : Gari Napalkov,  NSVL

Ametlikud tulemused

Koht Sportlane Riik 1. voor 2. voor Kokku
Kaugus Punktid Kaugus Punktid Punktid
Wojciech Fortuna Poola111.0130.487.589.5219.9
Walter Steiner Šveits94.0101.6103.0118.2219.8
Rainer Schmidt Saksa DV98.5106.4101.0112.9219.3
4.Tauno Käyhkö Soome95.0104.5100.5114.7219.2
5.Manfred Wolf Saksa DV107.0120.389.594.8215.1
6.Gari Napalkov NSVL99.5111.392.098.8210.1
7.Yukio Kasaya Jaapan106.0124.985.084.5209.4
8.Danilo Pudgar Jugoslaavia92.598.597.5107.5206.0


Finaal: 11. veebruar
Osavõtjaid: 52
Riike: 15
Olümpiavõitja 1968: Vladimir Beloussov,  NSVL
Maailmameister 1970: Gari Napalkov,  NSVL

Ametlikud tulemused

Olümpiarõngad Sapporo 1972 Suusahüpped
Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Jaapan1113
2. Poola1001
3. Šveits0101
4. Saksa DV0011
Kokku 4 riiki2226

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]