Mine sisu juurde

Suunatud rünnak

Allikas: Vikipeedia

Suunatud rünnak (inglise keeles direct action) on lühikese kestusega sõjaline löök või muu väikese mastaabiga rünnak, mis viiakse läbi erioperatsioonide üksuste poolt spetsiifiliste ja tihti ajakriitiliste eesmärkide saavutamiseks.[1]

Suunatud rünnakud võivad hõlmata:

  • Reide, varitsusi;
  • Täppisrelvde ja täppislaskemoona abil teostatavaid ründeoperatsioone (nt kindla sihtmärgi hävitamine), mis vähendavad või väldivad kõrvalise kahju tekitamist;
  • Isikute, sensitiivse või kriitilise tähtsusega objektide, info jms üles otsimist, määratlemist, identifitseerimist ning tagasi toomist.

Iseloomulikud omadused[muuda | muuda lähteteksti]

Suunatud rünnak on koondatud kindlale, hästi määratletud sihtmärgile, millel on operatsiooniline või strateegiline tähtsus. Suunatud rünnakud ernevad konventsionaalsete üksuste rünnakoperatsioonidest kõrgema füüsilise ja poliitilise riski poolest, operatsioonide tehnikast ning valitud ja täpselt määratletud jõu kasutamisest saavutamaks kindlaid sihtmärke.

Suunatud rünnak võimaldab teostada reide, varitsusi ja otseseid rünnakuid, mis on konventsionaalsete üksuste löögiulatusest ja võimekusest väljaspool. Suunatud rünnakud on tihti väga kindlat ettemääratud ulatuse ja kestusega. Samuti võimaldavad suunatud rünnakud luua olukorda, mis omakorda võimaldab hiljem teostada määrava tähtsusega sõjalisi ja poliitilisi tegevusi.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "direct action". Militerm. Eesti Keele Instituut. Originaali arhiivikoopia seisuga 10. august 2018. Vaadatud 7. august 2018.