Mine sisu juurde

Susan Dunklee

Allikas: Vikipeedia
Susan Dunklee
Susan Dunklee 2015. aastal Nové Městos
Isikuandmed
Riik Ameerika Ühendriigid USA
Sünniaeg 13. veebruar 1986 (38-aastane)
Sünnikoht Barton, Vermont
Pikkus 170
Kaal 68
Sportlaskarjäär
Spordiklubi Craftsbury Green Racing Project
Medalid
Maailmameistrivõistlused
Hõbe Hochfilzen 2017 12,5 km ühisstart
Hõbe Anterselva 2020 7,5 km sprint

Susan Dunklee (sündinud 13. veebruaril 1986 Bartonis) on Ameerika laskesuusataja.

Dunklee kasvas Vermonti osariigis Bartoni linnas ja hakkas suusatama kaheaastaselt. Murdmaasuusatamise võistlustel hakkas ta osalema juba seitsmeaastaselt. Ta õppis St. Johnsbury Akadeemias Vermont St. Johnsburys keskkoolis. Laskesuusatamist hakkas ta harrastama siis, kui õppis Dartmouthi kolledžis ökoloogiat. Enne seda oli ta olnud murdmaasuusatamises kahekordne Ameerika meister. 2016. aastal Presque Isle'is toimunud maailma karikasarja sprindivõistlused lõpetas ta teise kohaga.

2012. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Ruhpolding sai Dunklee individuaalarvestuses viienda koha.

22. novembril 2013 nimetati Dunklee Ameerika Ühendriikide koondvõistkonda 2014. aasta taliolümpiamängudeks Sotšis Venemaal. Olümpiamängudel jäi tema parimaks tulemuseks 11. koht ühisstardiga sõidus.

19. veebruaril 2017 sai Dunklee laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Hochfilzenis toimunud ühisstardiga sõidus hõbemedali. See tegi temast esimese Ameerika naise, kes võitis olümpiamängudel või laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel individuaalse medali. See tegi temast ka Lowell Bailey järel esimese naise ja teise inimese, kes kvalifitseerus järgmisse USA olümpiakoondisse.

Ka 2020. aasta maailmameistrivõistlustel Anterselvas 7,5 km sprindis võitis ta hõbemedali.

Susani isa Stan Dunklee oli endine NCAA murdmaasuusatamise meister, kes võistles ka 1976. ja 1980. aasta taliolümpiamängudel; onu Everett Dunklee võistles murdmaasuusatamises 1972. aasta taliolümpiamängudel.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]