Mine sisu juurde

Supernatural

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel on seriaali kohta, Santana albumi kohta vaata artiklit Supernatural (Santana album); dc Talki albumi kohta vaata artiklit Supernatural (DC Talki album)

"Supernatural"
Žanr draama, õudus, põnevus
Stsenarist Eric Kripke
Režissöör Kim Manners
Peaosades Jared Padalecki
Jensen Ackles
Misha Collins
Riik  Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Hooaegu 15
Jagusid 327
Tootmine
Produtsent Eric Kripke
Joseph McGinty Nichol
Operaator Serge Ladouceur
Jao kestus 40–45 minutit
Linastamine
Kanal The WB (2005-2006)
The CW (2006-2020)
Esmaeeter 13. september 2005–19. november 2020
Eesti kanal Kanal 2, Kanal 11, Sony Entertainment
Välislingid
Ametlik koduleht
Sissekanne IMDb-s

"Supernatural" on Ameerika Ühendriikide müstikasari. "Supernatural" oli üks vähestest uutest ulmesarjadest, mis 2005/2006. aasta telehooaja üle elasid.

Sarja peategelasteks on vennad Sam ja Dean Winchester. Kui nad veel väikesed olid, tappis deemon nende ema. Sellest ajast peale on nad koos isaga erinevaid üleloomulikke olendeid jahtinud, eesmärgiga lõpuks saada kätte nende ema tapnud deemon.

Sari saab alguse, kui sama deemon Sami tüdruksõbra tapab ja nende isa salapäraselt kaob. Vennad asuvad teekonnale läbi Ameerika Ühendriikide, et leida oma isa. Sel retkel tuleb neil võidelda erinevate kummaliste olenditega.

4. hooajast toodi sarja ingel Castiel, kes on sellest ajast peale olnud vendadele sõbraks ja nõuandjaks, kuid neile ka häda kaela toonud.

Üldjoones on "Supernatural" episoodiline sari, kus igas osas on uus vastane, kellest vabaneda tuleb, kuid tähelepanu pööratakse ka jätkuva tegevusliini arendamisele.