Sten A. Hankewitz

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Sten-Andreas Hankewitz (sündinud 16. aprillil 1979 Tallinnas) on Eesti ajakirjanik, kes praegu elab Chicagos.

Ta on Tallinna 20. Keskkooli vilistlane aastast 1996.[1]

Sten A. Hankewitz on töötanud Eestis mitmes ajakirjandusväljaandes. Karjääri alustas ta majanduslehes Äripäev reporterina 1998. aastal, hiljem töötas toimetaja ja reporterina ajalehes Õhtuleht ning toimetajana uudisteportaalis Mega. 20012006 töötas ta Eesti Päevalehes veebiväljaande toimetuse juhina, 20062007 If Eesti Kindlustuse kommunikatsioonijuhina ning 20072008 Kalev Meedias uudisteportaali Kalev.ee peatoimetajana ja portaali loojana.

Alates 2013. aastast on ta ingliskeelse portaali Estonian World peatoimetaja asetäitja[2].

1999. aastal oli ta Bonnieri preemia konkursil koos Inno Tähismaaga teine[3].

Ta aitab vabatahtlikuna Simon Wiesenthali keskust ning Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingut.

Sten A. Hankewitz elas 2008. aasta veebruarist oktoobrini Hispaanias[viide?] ning sama aasta oktoobrist kuni 2013. aasta oktoobrini Londonis[viide?]. Seejärel kolis ta Ameerika Ühendriikidesse, kus on elanud Chicagos, San Franciscos, Atlantas ja New Yorgis. 2018. aasta aprillis kolis ta tagasi Chicagosse.

Pere[muuda | muuda lähteteksti]

Sten A. Hankewitzi isa on sotsiaalmänedžer Heino Hankewitz ja noorem vend[viide?] Gert D. Hankewitz endine ajakirjanik, kes praegu töötab Milremis.

Sten A. Hankewitz on teist korda abielus[viide?]. Esimesest abielust on tal 2000. aastal sündinud poeg Brett Johannes[viide?].

Publikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]