Sony BMG

Allikas: Vikipeedia

Sony BMG Music Entertainment oli plaadifirma, mis oli Ameerika Sony korporatsiooni ja Bertelsmann AG ühisettevõte. Firma järeltulija Sony Music Entertainment ainus omanik on Ameerika Sony korporatsioon.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Sony BMG Music Entertainment sai alguse Sony Music Entertainment ja Bertelsmann AG 50-50 ühisettevõttena 4. märtsil 2004. See on üks juhtivamaid plaadifirmasid maailmas, levitades albumeid kaubamärkide Arista Records, Columbia Records, Epic Records, J Records, Mchenry Records, Jive Records, RCA Victor Records, RCA Records, Legacy Recordings, Sonic Wave America ja mitmete teiste all. Plaadifirma ühinemine mõjutas nii Sony Musicu ja Bertelsmanni ettevõtteid ülemaailmselt, välja arvatud Jaapani, kus leiti, et see vähendaks konkurentsi riigi muusikatööstuses oluliselt.

Finantsanalüütikud eeldasid, et kuni 2000 töökohta koondatakse selle tulemusena ja Sony BMG säästaks sellega umbes 350 miljonit USA dollarit aastas.

Ettevõtte tegevjuht on Rolf-Schmidt Holtz, kes võttis Andrew Lacki töö üle 10. veebruaril 2006. 2005. aasta esimesel langes plaadifirma uute väljaannete hulk Ameerika Ühendriikides 33%-lt 26%-le. selle tõttu teatas Bertelsmann Sonyle, et nad ei pikendaks Lacki lepingut.

5. augustil 2008 nõustus Sony Corporation ostma Bertelsmann AG 50% osa muusikafirmast 1,2 miljardi USA dollari eest, saadmaks enda alla kogu juhtimise. Muusikafirma uueks nimeks sai Sony Music Entertainment Inc., mis on Ameerika Sony korporatsiooni üks osa. See võimaldab Sonyl kontrollida praegusi ja endisi BMG artiste, integreerimaks uusi lahendusi.