Sipsik (raamat)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Sipsik
Autor Eno Raud
Illustreerija Edgar Valter
Päritolumaa Eesti
Keel eesti
Žanr lastekirjandus
Kirjastaja Eesti Riiklik Kirjastus
Ilmumisaeg 1962
Lehekülgi 49
ISBN 9985-55-033-1
(1996. a trükk)

"Sipsik" on Eno Raua lasteraamat, mille on illustreerinud Edgar Valter.

Teost on välja antud ka inglise, komi, leedu, läti, poola, saksa, soome, tadžiki, udmurdi, ukraina, valgevene ja vene keeles.[1]

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Sipsik on rääkiv, mõtlev ja võrdlemisi isepäiselt tegutsev kaltsunukk, mille Mart õmbles sünnipäevaks oma pisemale õele Anule. Kaltsunukk on nagu väike laps – rõõmus, uudishimulik, kohati hulljulge, vahel mõtlik ja nukkergi. Sipsik satub koos Anuga kaasahaaravatesse seiklustesse; koos käiakse katusel ja ujumas, õpitakse sukeldumist, sõidetakse taksos, ollakse üksi kodus jm. Kirjanik tabab hästi väikse lapse mõtte- ja tundemaailma erisugustes situatsioonides.

Kui peamiselt on jutukestes just Anu see, kes seletab Sipsikule "elutõdesid", n-ö kasvatab teda, siis viimane peatükk toob muutuse. Sipsik tabab end mõttelt, et kui Anu suuremaks sirgub, ei tahagi ta enam temaga mängida. Ta palub Anu, et see ei unustaks teda, vaid paneks ta mõnda tühja kingakarpi, kust Anu ta vahel, kasvõi juba suure tüdrukuna, vahel välja võtaks ja meenutaks nende ühiseid seiklusi – sedasama katuselkäiku, ujumist jne.

Kirjanik Eno Raua isa nimi oli Mart ja ta õde on Anu Raud. Teoses on huvitav tähele panna, et samu nimesid kannavad ka raamatu peategelased.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]