Sildumine

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Laeva kinnitusotsad. 1 -ahtri pikiots, 2 -ahtri põikiots, 3 - ahtri spring, 4 -vööri spring, 5 -vööri põikiots, 6 - vööri pikiots
Suur tanker sildumas

Sildumine on veesõiduki lähenemine kai või teise laeva parda äärde ning kinnitamine kinnitusotstega pollarite või muude kinnitumist võimaldavate esemete (seadmete) külge.

Kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Sildumine on seda keerukam tegevus, mida suurem on laev ja raskem on ilmastik ning mida kitsam on sildumiskoht. Suurte kaubalaevade sildumisel on sageli abiks puksiir(id) ja loots, mõnikord ka sildumiskaater. Tänapäevaste laevade manööverdamist sildumisel hõlbustavad põtkurid. Veeremilaevade sildumine nõuab eriti suurt täpsust, et laeva ramp oleks kairambiga täpselt kohakuti.

Laeva kai, muude sadamaehitiste või teiste ujuvvahendite vastu hõõrdumise vältimiseks ja põrkumise pehmendamiseks kasutatakse vendreid ja põrkeseadmeid.

Kinnitusotste laevalt kaile üle andmiseks, kui neid pole võimalik või ohutu otse laevatekilt kaile (teisele laevale) heita, kasutatakse esmalt abivahendina peenemat ja kergemat viskeliini. Kinnitusots seotakse viskeliini külge ja tõmmatakse sellest kaile.

  • Väikelaev sildumismanöövril

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]