Shane Dawson

Allikas: Vikipeedia
Shane Dawson
Shane Dawson.jpg
Sünniaeg 19. juuli 1988
Sünnikoht Long Beach, California, USA
Tegevusala YouTube'i koomik
Aktiivne 2008 -

Shane Dawson (õieti Shane Lee Yaw; sündinud 19. juulil 1988) on tuntud YouTube'i koomik ja näitleja. Tema karjäär algas juba keskkoolis, kui tema ja mõned ta sõbrad hakkasid õpetajatele kodutööde asemel meisterdama videoid. Tema esimesed YouTube'i videod olidki sellised kodused ülesanded. Tema esimene tõeline video tuli välja 25. juunil 2008.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Dawson elab Hollywoodis, Los Angeleses (USA). Dawson on oma videos rääkinud nii oma noorpõlve ülekaalulisusest ja sellega kaasnenud koolivägivallast kui ka sellest, kuidas alkohoolikust isa teda peksis ja lõpuks pere maha jättis.

Tal on neli koera: Corny, Miley, Charlie ja Chocolate ning kaks kassi: Muffins ja Snoop. Shane töötas kunagi koos ema ja vennaga Jenny Craigi firmas, kuid kui firma nägi tööl filmitud postitantsuvideot, mille Shane YouTube'i postitas, ta vallandati. Samuti lasti lahti ta ema, vend ja veel kuus töötajat.

Dawson avaldas 7. juulil 2015 oma YouTube'i kanalil video, kus ta ütles, et on biseksuaalne.

YouTube'i kanalid ja saated[muuda | muuda lähteteksti]

Dawsonil on kolm YouTube'i kanalit: ShaneDawsonTV, ShaneDawsonTV2 ja Shane.

  • ShaneDawsonTV – igal reedel laadib ta üles ühe video. 2010. aasta septembris alustas ta uut videoseriaali "Shane and Friends" ("Shane ja sõbrad"), kus iga tegelane jagas elutarkusi ja nõuandeid. Praegu seda videoseriaali ei jätkata.
  • ShaneDawsonTV2 – igal esmaspäeval ilmub uus video "Ask Shane" ("Küsi Shane'ilt"), kus Dawson vastab oma vaatajate esitatud küsimustele. Samale kanalile lisab ta ka kaadritaguseid ja muid videoid.
  • Shane – 2010. aasta mais pani Shane tööle oma kolmanda kanali, kus esitab iPhone'iga filmitud töötlemata videoid oma igapäevaelust.

2011. aasta aprillis oli Shane'i YouTube'i kanal läbi aegade jälgijate arvult kolmandal kohal.

YouTube'i tegelased ja koostööd[muuda | muuda lähteteksti]

Dawson on teinud koostööd mitmete YouTube'i kasutajatega, näiteks Take180, BrittanyLouiseTaylor, TheFineBros, JoeNationTV ja ijustine.

Mitmed Dawson'i tegelased põhinevad vähemal või rohkemal määral reaalsetel inimestel, samuti on ta kehastanud Miley Cyrust, Sarah Palini ja Paris Hiltonit.

Tema tegelased on Shanaynay (getotüdruk), Nerd Ned (nohik, kes tahab tüdrukutele meeldida), S-Deezy (räppar), Shane's mom (ei põhine Shane'i emal) ja Aunt Hilda (väljamõeldud tädi, põhineb ühel juudi proual).

Tema venna Jaredi kanal on GoolGuyWithGlasses. Nad on postitanud ka ühe video, kus Shane mängis Shanaynayd ja tema vend Jerquani.

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Aasta Kategooria Auhind Tulemus
2010 Parim videoblogija Streamy Awards Võit
2010 Parim veebistaar Teen Choice Awards Võit

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]