Mine sisu juurde

Seven-card stud

Allikas: Vikipeedia

Seven-card stud on stud poker'i variant. Enne hiljutist Texas Hold'emi populaarsuse kasvu oli kõige populaarsem pokkerivariant USA kodumängudes ning riigi idaosa kasiinodes just seven-card stud. Seven-card stud pokkerit mängitakse ka riigi lääneosa kasiinodes, kuid seal on Texas Hold'em palju populaarsem. Mängus saab osaleda kaks kuni kaheksa mängijat.

Allpool toodud kirjeldused on tehtud selle eeldusega, et te teate pokkerimängu üldise käigu ning "käte" tugevusjärjestusega. Siin ei tehta oletusi millist panustamisstruktuuri kasutatakse. Kasiinodes on tavaline, et kasutatakse väikest antet ja bring-in panust. Kodumängudes kasutatakse tavaliselt vaid algpanust (ante).

Seven-card stud on H.O.R.S.E. mängus "S" all.

Mängu käik

[muuda | muuda lähteteksti]

Mäng toimub alljärgneva kirjelduse järgi ("mängija" viitab vaid neile mängijaile, kes veel mängus osalevad ning ei ole kaartidest loobunud) kusjuures pärast kaartide jagamist toimub panustamine.

Kaartide jaotamine ning panustamine toimub kellaosuti liikumise suunas ning esimesena alustab panustamist see mängija, kellel on kõige tugevam avatud kaart/kaartide kombinatsioon (näiteks 2-2 on tugevam kui K-Q).

Peaaegu kõikides kasiinodes jagatakse kaarte nii:

  • Igale mängijale jagatakse kaks kinnist kaarti ning üks avatud kaart
  • pärast panustamisringi jagatakse teine avatud kaart (Fourth Street)
  • pärast panustamisringi jagatakse kolmas avatud kaart (Fifth Street)
  • pärast panustamisringi jagatakse neljas avatud kaart (Sixth Street/Turn)
  • pärast panustamisringi jagatakse kolmas kinnine kaart (Seventh Street/River)
  • showdown ehk avamine

Mnemonic: Two-four-one (Two down, four up, one down.)

Mõned lauad jätavad ühe panustamisringi ära (tehes nii panustamisringid võrdseks Texas Hold'emiga) jagades alustuseks neli kaarti: kaks kinnist ja kaks avatud. "Fourth Street" panustamisringi seega ei toimu; esimene ühe kaardiga panustamisring on "Fifth Street".

Täpsemad reeglid

[muuda | muuda lähteteksti]

Mäng algab igale mängus osalejale kahe kinnise ja ühe avatud kaardi jagamisega. Juhul kui mäng toimub bring-in panusega alustab panustamist see mängija, kellel on avatud kaartidest kõige madalam kaart, misjärel jätkub panustamine kellaosuti liikumise suunas. Bring-in panust loetakse panustamise alustamiseks ning seepärast ei saa järgmised mängijad enam checkkida. Juhul kui kahel mängijal on sarnased kõige madalamad kaardid, alustab panustamist see, kellel on masti järgi madalaim kaart (bridži mastide tugevusjärjestuse järgi). Kui bring-in panust ei ole, alustab panustamist see mängija, kellel on kõige tugevam avatud kaart, kes võib omakorda ka checkkida. Sel juhul ei kasutata tugevuse määramiseks mastide tugevusjärjestust juhul kui kahel või enamal mängijal on suurimad avatud kaardid võrdsed vaid panustamist alustab esimene mängija krupjeest vasakult lugedes (suurimate kaartide omanikest).

Pärast esimest panustamisringi jagatakse järgmine avatud kaart (pärast põletatud kaardi paki pealt eemaldamist ning alustades taas krupjeest vasakult esimesest veel mängus olevast mängijast) millele järgneb teine panustamisring kusjuures panustamist alustab nüüd see mängija, kellel kahest avatud kaardist saab moodustada kõrgeima kombinatsiooni. Kuna avatud kaartidena on jagatud alla viie kaardi tähendab see seda, et ei saa olla ridasid, maste või majasid. Sellel ja järgnevatel panustamisringidel tegutseb esimesena see mängija, kelle avatud kaartidest saab moodustada kõrgeima kombinatsiooni kusjuures nad võivad checkkida või panustada mängus kindlaks määratud limiidi ulatuses.

Teisele panustamisringile järgneb kolmanda avatud kaardi jagamine ja kolmas panustamisring, neljanda avatud kaardi jagamine ning panustamisring ning lõpetuseks viimase kinnise kaardi jagamine millele järgneb viimane panustamisring ja vajadusel avamine. Seven-card stud mängu võib seega kokku võtta kui "kaks kinnist, neli avatud, üks kinnine" mänguna. Avamisel moodustab iga mängija oma seitsmest kaardist parima viie kaardi kombinatsiooni.

Pane tähele, et seitse kaarti kaheksale mängijale + põletatud kaardid annavad kokku 60 kaarti, aga pakis on vaid 52 kaarti. Enamikus mängudes ei ole see probleemiks kuna suur osa mängijatest on varakult kaartidest loobunud kuid alati on olemas madalate panustega kodumängud, millest vähesed mängijad loobuvad. Sel juhul võite mängijate arvu piirata seitsmega. Kui pakis tõesti enam piisavalt kaarte alles ei jää, võite varem põletatud kaardid kasutusele võtta siis, kui vaja on vaid mõnda lisakaarti. Kui aga ka neist ei piisa, siis jagatakse viimasel ringil iga mängija kinnise kaardi asemel lauale üks, ühine kaart, mida kõik võivad kasutada oma parima kombinatsiooni moodustamiseks. Mitte mingil juhul ei tohi kasutada maha läinud ehk loobutud kaarte mängijatele jagamiseks. Erinevalt draw pokkerist, kus ühtki kaarti enne avamist näha ei ole kasutavad stud pokkeri mängijad seda infot mida nad saavad avatud kaartide põhjal tehtava analüüsi põhjal oma strateegiliste otsuste tegemisel. Mängija, kes näeb mõnda kaarti maha minemas, teab selle põhjal, et vastasel seda kaarti enam tulla ei saa isegi kui tal seda vaja peaks minema.

Näidisjaotus

[muuda | muuda lähteteksti]

Allpool olev näidisjaotus eeldab, et mäng toimub nelja mängija vahel: Alice, kes jagab kaarte; Bob, kes istub tema vasakul käel; Carol on Bobi vasakul käel ning David, kes on Carolist vasakul.

Kõik mängijad panevad mängu 25¢ ante panuse. Alice jagab igale mängijale kaks kinnist kaarti ning ühe avatud kaardi alustades Bobist ning lõpetades endaga. Bobile jagatakse 4♠, Carolile K♦, Davidile 4♦ ja Alice'ile 9♣. Kuna nad mängivad $1 bring-in panusega peab David panustamist alustama $1 bring-in panusega (tema 4♦ on madalam kui Bob'i 4♠, arvestades masti tugevust). Tal oli võimalus panustamist alustada ka suurema summaga kuid otsustas siiski teha minimaalse $1 panuse. Bring-in panus seab minimaalseks panuseks $1, seega Alice ei saa checkkida. Ta otsustab callida. Bob foldib, andes sellest teada oma avatud kaardi tagurpidi pööramisega ning seejärel kaartidest loobudes. Carol reisib (tõstab panuse) $3 dollarini. David loobub ja Alice callib.

Alice jagab nüüd igale mängijale, kes veel osaleb, ühe avatud kaardi: Carol saab J♣ ja Alice K♥. Alice'i kaks avatud kaarti ei moodust paari, andes talle K-9-high ning Carolil on K-J-high, seegaon Caroli kord panustada. Ta checkib ning Alice teeb sama lõpetades sellega panustamisringi.

Jagatakse veel üks avatud kaart: Carol saab 10♥ ja Alice K♣. Alice'il on nüüd avatud kaartidest moodustunud kuningate paar ja Carolil ei ole veel avatud kaartidest ühtki paari seega alustab panustamist Alice. Ta panustab $5 ja Carol callib.

Järgmisel ringil jagatakse Carolile 10♦ mis annab talle avatud kaartidest kokku K-J-10-10. Alice saab 3♠. Alice'i avatud kaardid on 9-K-K-3; kuningate paar on ikka kõrgem kui Caroli kümnete paar seega alustab panustamist taas Alice tehes $5 panuse mille Carol callib.

Iga mängija saab nüüd viimase kaardi mis jagatakse pildipool allapoole. Panustamist alustab taas Alice kuna kinnine kaart ei muuda panustamise järjekorda. Ta checkib, Carol panustab $10 ning Alice callib. See lõpetab viimase panustamisringi ja kuna mängus on vähemalt kaks mängijat, toimub avamine (showdown).

Alice näitab oma kaarte: 9♥ 5♦ 9♣ K♥ K♣ 3♠ 5♠. Parim viie kaardi kombinatsioon, mille ta moodustada saab, on K-K-9-9-5, andes talle kaks paari, kuningad ja üheksad. Carol näitab Q♠ 2♥ K♦ J♣ 10♥ 10♦ A♦. Ta saab moodustada A-K-Q-J-10 äss kõrge rea ning seega võidab tema panga.

Muude variatsioonide kohta saab legeda veebilehelt Stud poker.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]