Sarvabuddha-daakini

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Sarvabuddha-daakini (Narkahajid) ka Naro-daakini (tiibeti na-ro mkha-spyod-ma) on raevukas naisjumalus Tiibeti tantristlikus panteonis.

Teda kujutatakse enamuasti alasti. Ainuke kate, mis sümboolselt "varjab" Sarvabuddha-daakini alastust ja ilu, on tal kaelas olev inimkolpadest kaelakee.

Sarvabuddha-daakini on äärmiselt vajalik daakini Chöd-i praktiseerijate jaoks kes surnuaedadel ja matmispaikades viivad Sarvabuddha-daakini juhtimise all läbi "(8) meditatsiooni-praktikat ). Sadhanamalas on kirjas et Sarvabuddha-daakini on Vadžra-joogini emanatsioon ja tema kirjeldus sellises ilming-vormis langeb paljus kokku hindu jumaluse Chinnamastaga. Sellisel viisil ilmuv Sarvabuddha-daakini - Vadžra-joogini omab alati endaga kaasas ka kahte daakinist kaaslast keda kutsutakse Vadžra Vairocani, Vadžra Varnani. Sarvabuddha-daakini on üks Vadžra-joogini manifestatsioonidest ehk ilming-vormidest. Vadžra-nuga mida Sarvabuddha-daakini peos hoiab on puhas versioon lihuniku noast, Lhasa moslemitest loomaveristajatel. Sama nuga kasutatakse Tiibetis ka surnud inimeste laipade tükeldamiseks kus surnud nii söödetakse raisakotkastele. Sarvabuddha-daakini puhul see Lhasa lihuniku tööriist tähendab vahendit, mis löikab läbi meie seotuse sansaaraga.