Salvador Machado Agüero

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Salvador Machado Agüero oli Nicaragua poliitik ja jurist, 1893. aastal lühiajaliselt Nicaragua president. Poliitilistelt vaadetelt oli ta konservatiiv. Tema sünni- ja surmaaeg on teadmata.

Roberto Sacasa võimuloleku ajal tabas Nicaraguat poliitiline kriis. Nicaraguas oli presidentide teine ametiaeg põhiseaduslikult keelustatud ja kuigi esimesel korral oli ta olnud vaid ajutine president, tekitas see lõhe tema oma partei ridades, samuti tõi see kaasa ka liberaalsemate ringkondade pahameele. 28. aprillil 1893 tipnes see ülestõusuga Granadas ja ülestõusnud valisid presidendiks Eduardo Montiel de la Cerda. Kuigi Roberto Sacasa ametiaeg oleks pidanud kestma aastani 1895, loobus ta samal aastal vabatahtlikult võimust ja määras enda asemele riigi uueks presidendiks Salvador Machado Agüero. Konservatiivina tunnustas Eduardo Montiel de la Cerda uut riigipead ja see tõi kaasa konservatiivsete vägede lahkumise ülestõusnute ridadest.

Liberaalsete vaadetega José Santos Zelaya jätkas siiski võitlust koos Joaquín Zavalaga valitsuse kukutamiseks. 11. juulil õnnestus neil vallutada León ja 16. juulil andis Salvador Machado Agüero võimu viimasele üle.

Eelnev:
Roberto Sacasa
Nicaragua president
1. juuni 189316. juuli 1893
Järgnev:
Joaquín Zavala Solís