Rush (William Singe'i laul)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

"Rush" on Austraalia laulja, laulukirjutaja ja produtsendi William Singe'i debüütsingel. Selle andis 3. veebruar 2017 välja plaadifirma RCA

"Rush"
William Singe'i singel
Välja antud 3. veebruar 2017
Formaat allalaaditav muusikafail
Salvestatud Perfect Sound Studio, Los Angeles
Stiil R&B
Pikkus 3:13
Plaadifirma RCA Records
Autor William Singe, Julian Petroulas, Sebastian Lundberg, Kevin Clark, Benadette Cosgrove, Andrew Goldmark, Mark Mueller
Produtsent Petroulas, Lundberg, Axel Courtes
William Singe'i singlite kronoloogia
"Rush" (William Singe'i laul)
(2017)
"Mama (Jonas Blue laul)"
(2017)

Records. Singe osales samuti laulukirjutamise ja valmimise protsessis. Laulus on kasutatud osi Jennifer Paige'i loost "Crush".

Taust ja avaldamine[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2012 osales Singe telesaate "The X Factor Australia" neljanda hooaja saadetes. Esines sooloartistina, aga kohtunikud otsustasid ta liita Trent Belli, Julian De Vizio, Zach Russelli ja Jayden Sierraga, millest sai alguse poistebänd The Collective. The Collective sai finaalis kolmanda koha, aga juba kahe päeva pärast kirjutasid nad alla plaadilepingule Sony Music Australiaga. Aastatel 20122015 andis ansambel välja seitse singlit ning ühe stuudioalbumi. 18. veebruaril 2015 teatas William oma lahkumisest, et proovida soolokarjääri. Järgmise kaheksateistkümne kuu jooksul laadis ta arvukalt pop- ja R&B-laule oma YouTube'i kanalisse. 29. juuli 2016 teatas ta, et kirjutas alla plaadilepingule RCA Recordsiga.

Billboardile 2017. aasta veebruaris antud intervjuus selgitas William Singe, et tema mänedžer Julian Petroulas mängis talle Jennifer Paige'i lugu "Crush" ja küsis: "Mida sa sellest laulust arvad?", mille peale Singe vastas: "Ohhoo ... See refrään? Me saame sellega midagi eriti ägedat teha." Ta veetis aega koos Petroulase ja Sebastianiga ning hakkas laulu kirjutama. Nime "Crush" muutsid nad nimeks "Rush". William Singe ütles: "See laul oli minu jaoks üsna isiklik, sest kui sa laulu sõnu loed, siis need on üsna sügavamõttelised. Me saime ka ühe seitsmeteistaastase Prantsusmaalt pärit produtsendi, kes meid stuudios aitas. Laulu tegime valmis mõne päevaga, täiustasime seda veidike ning hakkasime videot filmima."

Muusikavideo[muuda | muuda lähteteksti]

Muusikavideo režissööriks oli Alexander Nikishin ning see ilmus 15. veebruaril 2017.

Laulud[muuda | muuda lähteteksti]

  • ALLALAADITAV
  1. "Rush" – 3:13

Kohad edetabelites[muuda | muuda lähteteksti]

Riik Edetabeli nimi (2017) Koht
Austraalia Hitseekers Charts (ARIA) 14.