Rufus Pollock

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Rufus Pollock 2011. aastal

Rufus Pollock (sündinud 1980) on Briti majandusteadlane, Open Knowledge Foundationi asutaja.

Pollock nõustab valitsusi ja rahvusvahelisi organisatsioone avaandmete ja infopoliitika valdkonnas. Ta on töötanud teadlase, ettevõtja ja arendajana ning osalenud projektides, mis tegelevad sotsiaalseid, õiguslike ja tehniliste väljakutsetega teadmiste ja info loomise ning jagamise küsimustes. 2008. aastal kaitses ta doktorikraadt majandusteaduses Cambridge'i Ülikoolis.

Ta on üks rahvusvahelise avatud teadmisi, sh avaandmeid propageeriva ja nende kasutamist edendava sihtasutuse Open Knowledge Foundation asutajaist 2004 ja fondi endine tegevjuht. Detsembris 2015 astus Pollock tagasi OKFi tegevjuhi kohalt ning võttis selle asemel taustarolli organisatsiooni presidendina.

Rufus Pollock on olnud seotud selliste organisatsioonidega nagu Creative Commons, FFII ja Open Rights Group. Ta on Cambridge'i Ülikooli Mead Fellow majanduse erialal, kus ta on osaline Cambridge'i Ülikooli info- ja intellektuaalomandi õiguse keskuses. 2010. aastal sai ta Shuttleworth Foundationi 3-aastase stipendiumi miljoni dollari väärtuses ja 2012. aastal valiti ta Ashoka Fellow nimekirja.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]