Mine sisu juurde

Roy Nissany

Allikas: Vikipeedia
Roy Nissany (2021)

Roy Nissany (heebrea keeles רוי ניסני; sündinud 30. novembril 1994 Tel Avivis) on Iisraeli võidusõitja.

Endise juhi Chanoch Nissany poeg on Williams Driver Academy liige alates 2020. aastast. Williams Racingu Inglismaa meeskonnaga osales ta kuuel Vormel 1 Grand Prix vabatreeningul.

Tel Avivis sündinud Nissany alustas kardisportlase karjääri 2008. aastal, kus ta sõitis kuni 2009. aastani märkimisväärseid tulemusi saavutamata.

Väiksemad valemid

[muuda | muuda lähteteksti]

Nissany debüteeris üheistmelistes 2010. aastal, osaledes koos Yanick Mettleri, Jimmy Antunesi, Nicolò Rocca, Christof von Grünigeni ja Dennis Wüsthoffiga Formula Lista Junior meistrivõistlustel, kus ta saavutas polemispositsiooni võitmisega kaheksanda koha. Järgmisel 2011. aasta hooajal siirdus ta Saksamaa ADAC Formel Masters sarja (esimene iisraellane, kes selles kategoorias võistles) koos Mücke Motorsport meeskonnaga koos Jason Kremeri, Florian Herzogi ja Luca Caspariga, kellega saavutas kokkuvõttes 2 poodiumit ja üheteistkümnenda koha. tabeliseis. 2012. aastal jätkas ta kategoorias sama meeskonnaga, saades oma esimese võidu ja saavutades meistrivõistluste üheksanda koha.

Euroopa Vormel 3

[muuda | muuda lähteteksti]

2013. aastal debüteeris ta Euroopa Vormel 3 sarjas, jätkates koostööd Mücke Motorspordi meeskonnaga koos Pascal Wehrleini, Felix Rosenqvisti, Lucas Aueri ja Mitchell Gilbertiga. Ta kogub vaid 11 punkti, mis viib ta üldarvestuses kahekümne teisele kohale. Järgmisel hooajal jätkab ta kategoorias sama meeskonnaga, kuid ka sel hooajal ei tee ta suuri tulemusi ning on seitsmeteistkümnes.

Vormel Renault 3.5 Sarja

[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aasta hooajal siirdus ta koos Aurélien Panisega koos Tech 1 Racing meeskonnaga Vormel Renault 3.5 Sarja meistritiitlile. Oma debüüthooajal võitis ta Red Bull Ringil 2. sõidus poodiumi ja saavutas meistritiitli kolmeteistkümnenda koha. 2016. aastal jätkas ta samas kategoorias, siirdudes René Binderi kõrvale Lotuse meeskonda. Meistrivõistluste jooksul suudab ta võita 3 sõitu, saades sellega oma esimese kategooria võidu Silverstone'is. Ühtlasi vallutab ta kokku 3 poolust ja 7 poodiumit, mis viivad ta üldarvestuses neljandale kohale, mis osutub tema parimaks hooajaks selles kategoorias. Järgmisel 2017. aasta hooajal siirdus ta Yu Kanamaru kõrvale RP Motorsport meeskonda, kellega saavutas võidu ja meistritiitli viienda koha.

2018. aasta hooajal debüteeris Nissany Vormel 2 sarjas Campos Racing meeskonnaga koos Luca Ghiottoga. Ta saab hooaja jooksul vaid ühe punkti ja teda asendab kahe kohtumisega lõpust Roberto Merhi.

2020. aasta hooajal naaseb Nissany Vormel 2 võidusõitu koos Trident Motorspordi meeskonnaga koos Marino Satoga, saavutades parima tulemusena kaheksanda koha ja lõpetades üheksateistkümnenda hooaja.

22. jaanuaril 2021 kuulutab DAMS Nissany ja Marcus Armstrongi oma sõitjateks Vormel 2 hooajaks 2021. Monaco sprindivõistlusel 1 saavutab Nissany kahe UNI-Virtuosi sõitja järel kolmanda koha ja saavutab oma esimese poodiumi selles kategoorias. Lõpetab hooaja edetabelis 16. kohal.

14. detsembril 2021 pikendab DAMS-i meeskond Nissanyga lepingut veel üheks aastaks koos Ayumu Iwasaga.

23. oktoobril 2014 avanes Nissanyl võimalus debüteerida Vormel 1 autoga, sooritades Valencia ringrajal 2012. aasta Sauber C31 testi.

15. jaanuaril 2020 kinnitatakse ta koos Nicholas Latifi ja George Russelliga Williamsi F1 testisõitjaks. 14. augustil 2020 osaleb ta Williamsi pardal Hispaania Grand Prix esimesel vabatreeningul, saavutades kahekümnenda koha. Sama aasta detsembris osales ta ka 2-päevasel hooajajärgsel testimisel Williams FW43-ga.

19. jaanuaril 2021 kinnitab Williams F1 Nissany uuesti testisõitjaks, 2021. aasta Vormel 1 hooajal viib ta rajale Bahreini rahvusvahelisel ringrajal kolm FP1 seanssi ja ühe päeva hooajaeelsed testid. Tagasi rajale, sõites Williams FW43B-ga esimesel vabatreeningul Paul Ricardil.

Ta on sõitja Chanoch Nissany poeg, kes 2005. aastal, olles 42-aastane, sooritas Vormel 1 katsed koos Jordani ja Minardiga, saades esimese Iisraeli piloodina Vormel 1 autosse.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]
  • Roy Nissany, juhiprofiil saidil driverdb.com. (inglise keeles)